.

.

Електрични апарати Подлога за Болка во Грбот, Греење Влошки со Иновативни Graphene Греење Филмови, за Долниот дел на Грбот, Менструален, Грчеви, Болка - Large size 12*24inches

Електрични апарати Подлога за Болка во Грбот, Греење Влошки со Иновативни Graphene Греење Филмови, за Долниот дел

DEN 1180.80
Залиха

Иновативни Graphene Греење Материјали : Оваа греење подлога потребно 4pcs 4*6inches graphene филмови како греење елементи.Безбедност : DC10 V излез, побезбеден од традиционалните 110 V електрични влошки; 1 Час авто исклучи; 3 Температура поставувања од 113℉-149℉.Полно Тело, Големина : Large size 12" x 24" со полно тело, греење подлога, чувајте ги на подлога поблиску до телото за топло чувство, безбедно да се постават на. 1 Час Авто Shut-Исклучување : Conserves енергија и го спречува изгореници предизвикани од прекумерна греење.Кавга Слободен Откако Услуга s Graphene?.Андре Geim и Kostya Novoselov беа доделени на 2010 година Нобеловата Награда за Физика, "за ваков експерименти во однос на две-димензионални материјал graphene".Graphene е најновиот, најсилниот и најтенкиот материјал.Како проводник на топлина тоа супериорна сите други познати материјали.Колку Далеку Инфрацрвена работа?.Нашите тела зрачат далеку инфрацрвена енергија преку кожата во 3 до 50 microns, со најголем дел од излез 9.4 microns.Graphene'far инфрацрвени зраци' имаат бранова должина 6~19 microns, доста блиску до човечкото тело.Далеку Инфрацрвени Зраци се бранови на енергија, што позитивно помош активирање на системите во телото и функции.Она што е Во Кутијата. 1* Graphene Греење Подлога. 1* Адаптер(10 V,3А). 1* Прирачник За Корисникот.Совети за Работа. 1. ВКЛУЧИ/ИСКЛУЧИ моќ со долго притискање на копчето за 3 секунди. 2. 3 Температурата Поставување : Висок/Црвено-149℉, Средниот/Сино-131℉, Ниска/Green-113℉. 3. Рампа има автоматски исклучи тајмер кој е поставено до 60 минути (Оваа функција не може да се прилагоди).

R

Избор на клиент