.

.

СТАРТУВАЊЕ OBD2 Скенер, 2022 Најновите CR529 Enhanced Универзален Автомобил Код Читач Авто Дијагностички Алатка за Скенирање со Целосна OBDII Функции DTC Пребарување Check Engine Све?

СТАРТУВАЊЕ OBD2 Скенер, 2022 Најновите CR529 Enhanced Универзален Автомобил Код Читач Авто Дијагностички Алатка

DEN 863.76
Залиха

Следните 3 Led диоди се користат како визуелни помагала да се направи полесно да се утврди мотор систем услови. >> Add-on Практични Карактеристики : .Податоци за Дневник : Ја CR529 мотор код читач евиденција PIDs за подоцна да го користите да ви помогне да се дијагностицира наизменична возење перформанси проблеми кои не може да се утврди од било кои други методи.во времето на Нефункционирање Индикатор Светилка(МИЛИ) е поставена.Без разлика дали сте дома автомобил на сопственикот или авто-механичар, со CR529, што може да спаси илјадници долари на одржувањето на возилото, заштеда на време и напор за поправки, и драстично да се подобри вашиот автомобил е животен век / перформанси.DTC Помош : Притиснете го копчето "ПОМОШ" копчето со DTC водич за можните причини ако кодовите се покаже мал "?" икона.LED Известувања : Црвено-Жолто-Зелена Led диоди и да се изгради-во звучник укажуваат на подготвеноста статус за смог се провери. Поддржува повеќе кодот барања : Општ, производителот специфични и во очекување на кодови.Автомобилот код читач ќе им помогне на корисниците да се избегне слепи одржување, заштеда на време и пари.Печати на Податоци : Ако сте во можност да се утврди проблемот, можете да печатите на дијагностички податоци и испраќање на податоци до вашиот механичар за помош.ЗЕЛЕНА LED (Без Вина Код) - ја Покажува дека сите мотор системи се работи normally YELLOW LED (Pending Грешка Код) - ја Покажува моментално прикажани DTC е Очекување на DTCRED LED (Постојан Дефект Код) - ја Покажува моментално прикажани DTC е Постојан DTC. Чита, евиденција, графикони & playbacks(податоци за најавување) живеат сензор податоци. >> Enhanced OBD II функции.Со I/M копче за кратенка, може да добиете брз пристап до I/M подготвеност функција.(Full OBD начини, вклучувајќи Режим 6 и Режим 8).ВИН Retrival : Automatic ВИН стекнување и декодирање се направи тоа многу полесно да се чита производителот специфични кодови и подобрени режим 6 податоци.Дијагностички код читач класичен и цврст дизајн да го издржат секојдневните шокови. DTC дефиниција може да биде автоматски се прикажува по читањето, притиснете "ПОМОШ" копчето со DTC водич за можните причини ако кодовите се покаже мал "?" икона.Овој мотор дијагностички алатка исто така, може да помогне да се фати повремени проблеми или потврдете поправки во текот на диск циклус.

R

Избор на клиент