.

.

SmKitGod 50Gram(20Packs) Храна Одделение Влага Absorbers Силика Гел Пакети Desiccant за Складирање, Dessicant Силика Гел Пакети за Влага Складирање Контрола

SmKitGod 50Gram(20Packs) Храна Одделение Влага Absorbers Силика Гел Пакети Desiccant за Складирање, Dessicant Силика

DEN 551.76
Залиха

Предности : Smkit God Силика Гел desiccant Влага Absorbers Пакети е Високо-Активност Апсорбирање на Материјал,Широко се Користи во Секој Агол и Производи од Секојдневниот Живот.Храна Одделение : ги Исполнува Спецификациите за Сува Храна за Пакување,Силика Гел Desiccant Пакетите Содржат Абсорбента Desiccant Монистра Нарекува Силика Гел,Desiccant Пакетите Се Кобалт Хлорид Слободни.Поголема Апсорпција Капацитет : Силика Гел Пакети Desiccant може да го Апсорбира 40% од својата Тежина во Вода и Пареа,Силика Гел Пакети Обезбедува Супериорни Апсорпција и ќе Остане Сува Максимален Сатурација.Посебни Desiccant Хартија : Пакетите се Чуваат во Resealable Висок Квалитет Торба за Лесно Складирање и Употреба(Ново Дизајнирани Воздух Тесни Запечатување & Здрав Торба за Влага Контрола) , на Тешки Desiccant Хартија Функција е Слично на Tyvek Desiccant Хартија без Хемиски Истекување Проблем. 40+ Години Exceperice Во Индустријата На Силика Гел Монистра Desiccant Торби : Нашата Силика Гел Пакети е Позната по своите Поголема Апсорпција Капацитет и Многу Користи за Влага Апсорпција ,ќе имаат Големо Искуство со Нашите Производи.

R

Избор на клиент