.

.

VMAX MR137-120 12V 120Ah AGM Длабоко Циклус на Морските Батеријата Компатибилен со Minn Kota Terrova 55 12v 55lb Контрола Мотор

VMAX MR137-120 12V 120Ah AGM Длабоко Циклус на Морските Батеријата Компатибилен со Minn Kota Terrova 55 12v 55lb

DEN 7199.76
Залиха

12 Volt 120 Ah Група 31 Високи Перформанси Морски AGM Длабоко Циклус на Батеријата.Резервен Капацитет : 230min ; Димензии : 12.9"Lx6.8"Wx8.7"H (Висина вклучува терминали) Тежина : 75lb; 8mm терминали.Одржување Слободни Операција : нема потреба да се провери специфична тежина на електролити или додадете вода за да VMAXTANKS.Може да се монтира во било која позиција.Батерија Запечатени батеријата е отпорен на удари и вибрации.Високи перформанси AGM технологија за долготрајни сигурен моќ.Гаранција : 1 Година замена; 30 ден задоволство gauruntee.VMAXTANKS AGM БАТЕРИИ.ТЕШКО БАТЕРИИ ЗА ТЕШКИ АПЛИКАЦИИ.Срцето на VMAX е единствена физичка и хемиска структура на своите плочи.На специјален третман и процесот на производство тие се подложат на добивки ги единствена сигурност, сила и високи перформанси многу поголеми од оние на другите Pb-Ca плочи кои се користат во слична потрага производи.Користејќи го нашето специјално дизајнирани Апсорбира Стакло Мет (AGM) помеѓу VMAX плочи, додава до тоа многу физички и електрични предности кои го прават тоа се супериорни во однос на Влажни оловни Батерии.Ова, исто така, ги зголемува VMAX отпорност на удари и вибрации.Од електролит е потполно се апсорбира од страна на AGM, на VMAX е класифициран како "не-spillable и неопасен".

R

Избор на клиент