.

.

NEWTRY Електрични Центрифуга Машина Десктоп Лабораторија Benchtop Центрифуги со Тајмер и Контрола на Брзината 4000rpm Капацитет 20ml×6 800D 110V НИ Приклучокот, 60HZ

NEWTRY Електрични Центрифуга Машина Десктоп Лабораторија Benchtop Центрифуги со Тајмер и Контрола на Брзината 4000rpm

DEN 715.20
Залиха

★[ЕФИКАСЕН МОТОР] На моторните компоненти имаат висок степен на стегање, моторите се кандидира stably, има нулта грешка дизајн, и се ефикасни и стабилни. ★[100% ЧИСТ БАКАР СЕРПЕНТИНА] Чист бакар жица е фиксиран на stator од страна на ликвидација, и на магнетното поле е фиксна во текот на мозочен удар.На високото на бакар содржина, толку посилно магнетно сила, посилна роторот на моќ, повисоко брзината на ротација, и поголема центрифугалните сили. ★[РАБОТИ ПРАВИЛНО] моторот и основната плоча, се поврзани со пригушувањето колона.Со интегрирано коло, на моторни роторот работи без проблеми, кои може да се избегнат моторни вибрации и е цврста и стабилна. ★[ВИСОКА ЈАЧИНА ПЛАСТИКА, ЕДНОСТАВНА СТРУКТУРА] [Висока јачина пластика, едноставна структура] : На машина школка е направен од високо-сила пластика.Неговата структура е многу едноставна и лесно да се работи. ★[НИСКО ниво на БУЧАВА,MUTE] круг центрифугални главата со горниот капак намалува бучавата.Овој производ е Мерењето/ротација прекинувачи, а вредноста е сосема јасен.Овој производ има предности на прекрасен изглед, мали димензии, мала тежина, голем капацитет.Покрај тоа, исто така, контрола на работното време и лесно да се работи.Електричен центрифуга е конвенционален лабораториска центрифуга.Инструментот има предности на голем капацитет, ниска температура се зголеми, ниско ниво на бучава, удобен операција, безбедност и сигурност.Следниве тест цевки може да се стави во 800 D центрифуга : 10ml, 15ml круг дното пластични центрифуга цевка или 5ml, 7ml, 10ml колекција цевка.Овој производ е Мерењето/ротација прекинувачи, а вредноста е сосема јасен.Овој производ има предности на прекрасен изглед, мали димензии, мала тежина, голем капацитет.Покрај тоа, исто така, контрола на работното време и лесно да се работи.Електричен центрифуга е конвенционален лабораториска центрифуга.Инструментот има предности на голем капацитет, ниска температура се зголеми, ниско ниво на бучава, удобен операција, безбедност и сигурност.

R

Избор на клиент