.

.

5V USB Карбонски Влакна Греење Подлога 3-Shift Електрични Крпа Грејач Подлога Греење Елемент за Вратот Назад Стомакот Lumbar Греење Рампа Пет Потоплите

5V USB Карбонски Влакна Греење Подлога 3-Shift Електрични Крпа Грејач Подлога Греење Елемент за Вратот Назад Стомакот

DEN 359.76
Залиха

ВОДООТПОРЕН : Силикони прекинувач, водоотпорен, може да се залепи околу шиење.Тоа е лесно да се чисти и може да се мијат со вода.НАСТАВА : Притиснете и задржете го 5 секунди за да го вклучите switch.Трето опрема термостат, температурата може да биде слободен да ги избере.Работна Состојба : Топлинска моќ : се применува напон од овој производ е само 5 V, и тоа има USB интерфејс. 1А или 2 A за да изберете, Греење време : тоа може да потрае 30 или 40 минути за да се загрее.Греење средина : Ако грејната плоча е обвиен во облека, bedspreads или перници, температурата може да достигне 40 до 45 ° C по 20 минути.Ако не пакети се директно изложени на воздухот, температурата може да биде само 35 по 30 или 40 минути (од собна температура> 10).ДОЛГО ПРОДОЛЖУВАЊЕ USB : Доаѓа со 1.5 метар продолжување USB кабелот така што не ќе се грижи за кабел должина.ШИРОКА ПРИМЕНА : Широко се користи за затоплување рамото, вратот, половината, грбот, стомакот и перница или домашно милениче кревет.Материјал : Јаглерод влакна.На собна температура отпор : 6 (Ω).Максимален напон : 5 (V).Дебелина : 1 (mm).Главната цел : Перница облека треска таблети.Поле на примена : 35-50 степени.Големина : 23.3 x 29cm/ 9.17 x 11.4 инч.Линија должина : 1.5 метри/59.06 инч.Прекинувач : Силикони трети опрема термостат Боја : Црна.Црвено : висока температура.Бела : средна температура.Сина : ниска температура.

R

Избор на клиент