.

.

MELUCEE 15 Светла Sputnik Лустери Црна, Среден Век во Модерната Лустерот Pendant Светлината Индустриски Гроздобер Таванот Светлина за Foyer Спалната соба трпезарија

MELUCEE 15 Светла Sputnik Лустери Црна, Среден Век во Модерната Лустерот Pendant Светлината Индустриски Гроздобер

DEN 2879.76
Залиха

ЛЕСЕН за ИНСТАЛАЦИЈА : Сите рацете се пре-жичен за лесна инсталација.сите монтажа хардвер и брзо се инсталира водич се вклучени во пакет. ПРИЛАГОДЛИВИ : ова 15 светла sputnik лустерот доаѓа со 4 Прачки(1 прачка=10 инчен) за да ја Прилагодите Виси Должина. АГЛЕСТА ТАВАНИ : Ова sputnik лустери со трајни зглобот може да се монтира на vaulted или аглеста тавани. СВЕТИЛКИ ТИП : LED/CFL.Wattage По Сијалица : Max 60 W.Сијалица База : E26 Светилки.Број на Сијалицата : 15 Светилки (Светилки НЕ се Вклучени). DIMMABLE : Може да биде целосно dimmable кога се користи со dimmable светилки и компатибилен dimmer switch за да се создаде добра атмосфера. ♣ Светлина Тела Информации : Стил : Гроздобер индустриски pendant светлина Pendant Тип : Sputnik лустерот Чудни Тавани : Оваа ставка со трајни зглобот може да се монтира на vaulted или аглеста тавани.Прилагодлива Висина : Има 4 прачки(1 прачки=10 инчен) може да се инсталира како и должина што сакате.Број на Светилки : 15 Боја : Црна Апликација : дневна соба, трпезарија, кујна,бар, ресторан, foyer, спална соба, кујна островот, детска соба, ходникот. ♣ Сијалица Информации : Сијалица Тип : Било LED светилки или со други со E26 база тип.(Светилки Не се Вклучени) Препорачува Максимум На Сијалицата Моќност : 60 W Напон : 110-120 V Dimmable : целосно dimmable кога се користи со dimmable сијалица и компатибилен dimmer switch. ♣ Лесно да се Инсталира : Лесно да се соберат Сите раце се пре-жичен и пред-навој за лесна инсталација, Нежно вметнете останатите жица и оружје во централна топката и зезнав , Нишка главната жица преку продолжување прачки, потоа да инсталирате тела во таванот кутија. ♣ Пакет вклучува : една 15-светло pendant светлосни тела и сите хардвер монтажа, Светилки Не се Вклучени. ♣ Забелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку е-маил.Pendant Тип : Sputnik лустерот.Боја : Брусен Никел,Месинг,Црна и бела (3 БОИ).Прилагодлива Висина : Има 4 прачки(1 прачки=10 инчен) може да се инсталира како и должина што сакате.Број на Светилки : 15. Сијалица Тип : Било LED светилки или со други со E26 база тип.(Светилки Не Се Вклучени).Dimmable : целосно dimmable кога се користи со dimmable сијалица и компатибилен dimmer switch.Примена : дневна соба, трпезарија, кујна,бар, ресторан, foyer, спална соба, кујна островот, детска соба, ходникот.

R

Избор на клиент