.

.

[PowerNex] Значи И HLG-320H-C1400A 229V 1400mA 320.6 W Единствен Излез Префрлување LED Напојување со ПРЕСТАПНА

[PowerNex] Значи И HLG-320H-C1400A 229V 1400mA 320.6 W Единствен Излез Префрлување LED Напојување со ПРЕСТАПНА

DEN 2856.00
Залиха

Вграден-во активна ПРЕСТАПНА функција.Висока ефикасност до 94%.IP67 / IP65 дизајн за внатрешна или надворешна инсталации.Погоден за LED осветлување и улично осветлување апликации. 7 години гаранција.Features Universal AC влез (до 305 VAC) / Full range Protections : Краток спој / Текот тековната / Над напон / Текот на темп.Вграден-во активна ПРЕСТАПНА function High ефикасност до 94%IP67 / IP65 дизајн за внатрешна или надворешна инсталации(освен за HLG-240 H C-Type)Излезна струја adjustable Cooling страна на слободен воздух convection Suitable за LED осветлување и улично осветлување applications Meet 4k V пренапони имунитет ниво (IEC61000-4-5)Тип ХЛ LED Драјвер за употреба во Класа I, Поделба 2 опасни локација luminaires Multiple модели за избор На : -Тип : IP65 оценет.Излезен напон и постојан струја ниво може да се прилагоди преку внатрешни potentiometer B-Тип : IP67 оценет и вграден-во 3 во 1 затемнување функција (1~10 VDC, PWM сигналот, или отпор)В-Тип : Терминал блок за I/O конекција (HLG-240 H)Празно-Тип : IP67 оценет.Кабел за I/O connection D-Тип(опција) : IP67 оценет.Тајмерот затемнување функција, контактирајте ЗНАЧИ ДОБРО за детали (безбедност pending)Изборен CCC модели достапни (HLG-150 H/185 H/240 H A/B/Празно-Тип)7 години warranty The трансакцијата не се вклучат сите Увоз Даночни / Должност / ДДВ / Брокерски Провизии / Ракување со Такси.За повеќе информации за даночна стапка, ве молиме проверете со локалниот обичај одделот пред набавки.Ако одбиете пакетот поради било наплаќа данок или должност, ние го задржуваме правото да ја полните СИТЕ превозот на трошоците) и 5% (од вкупните цена) такса за ракување.Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност.Ние не се одговорни за било обичај должност или увоз доход.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред купување.Некаде царинската ќе ја испита парцела и некаде ќе не.Ако имате било какви посебни барање, ве молиме љубезно ни советува еднаш место цел.

R

Избор на клиент