.

.

3M Сребро Мелење Тркала, Депресија Центар – за прав Агол Мелница – 5 diam. x 1/4 Дебела x 7/8 Арбор Дупка – Тип на 27 – 87454 – Пакет од 10

3M Сребро Мелење Тркала, Депресија Центар – за прав Агол Мелница – 5 diam. x 1/4 Дебела x 7/8 Арбор Дупка – Тип

DEN 830.40
Залиха

ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ И ВРЕДНОСТ – Дизајниран за високи перформанси мелење додека помагање да се намали вашиот абразивни се трошат.ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ И ВРЕДНОСТ – Дизајниран за високи перформанси мелење додека помагање да се намали вашиот абразивни се трошат.GRINDS РАЗЛИЧНИ МЕТАЛИ – Ефикасно grinds јаглероден челик, од нерѓосувачки челик и повеќе.GRINDS РАЗЛИЧНИ МЕТАЛИ – Ефикасно grinds јаглероден челик, од нерѓосувачки челик и повеќе.ИСКЛУЧИТЕЛНА ИЗДРЖЛИВОСТ – Продолжува на тркалото на животот за голема претстава вредност.ИСКЛУЧИТЕЛНА ИЗДРЖЛИВОСТ – Продолжува на тркалото на животот за голема претстава вредност.Големина : 5 x 1/4 во x 7/8 во 3 M Сребро Депресивни Центар Мелење Тркало е еден вид 27 тркала дизајниран да овозможи непобедлива комбинација на перформанс и вредност.Овој долготраен тркала користи 3 M Прецизност во Форма на Зрна за да овозможи брзо и доследно се намали за време на мелење и тешки акции отстранување на нерѓосувачки челик, лесна челик, aerospace легури и повеќе.На 3 M Сребро Депресивни Центар Мелење Тркало е на тешки тркала дизајниран за употреба во агресивни мелење апликации како beveling, згура отстранување, заварување мелење и работ работа на различни метали.Можете да се потпираат на ова тркала да ви помогне да се справи со најтешките мелење апликации.На 3 M Сребро Депресивни Центар Мелење Тркала карактеристики 3 M Прецизност во Облик на Зрно кои постојано фрактури во супер-остри поени и рабови кои парче чисто преку метал, наместо gouging или plowing како традиционалните абразиви не.Ова, исто така, помага и за тоа да трае значително подолго, додека одржување на висок cut-го оценувате во текот на животот на воланот.Во средните и високо-притисок апликации како роботски заварување мелење, важно е да се избере со високи перформанси абразивни дека намалувања брзо и трае долго.Авто-fracturing минерални во 3 M Сребро Депресивни Центар Мелење Тркала ќе го задржи вашиот робот мелење завари долго по други абразиви нарекуваат quits, намалување на застојот и максимизирање на ефикасноста.

R

Избор на клиент