.

.

Лицето Сунѓер - APPEARUS Компримиран Природен Целулоза Лицето Сунѓери | произведено во САД | Козметички Спа Сунѓери за Чистење на Лицето и Exfoliating (25 Count) (Природен)

Лицето Сунѓер - APPEARUS Компримиран Природен Целулоза Лицето Сунѓери | произведено во САД | Козметички Спа Сунѓери

DEN 359.52
Залиха

Нежно и Ефикасно - Одлично за секојдневно се соочуваат со миење, длабоко во порите чистење, exfoliating, отстранување на лицето маска и шминка.Професионална Одделение за Квалитет - Мека, абсорбента и издржливи спа сунѓер со фина текстура.Користи од страна на професионални бањи и принцип козметичарите да се отстрани нечистотијата и маски за нивните клиенти.Природни и Biodegradable - Appearus Компресирани Целулоза Лице Сунѓери се направени од 100% природни, не се лекува растителни влакна.Не полиестер и рециклиран боја на пополнување.Совршена Големина и Обновливи - (3" кол.x 3/8" дебела по хидриран) Овие лицето сунѓери удобно се вклопуваат во вашата дланка, лесно да се одржи и да работат.Тие се обновливи за лична употреба. 100% ЗАДОВОЛСТВОТО ЗАГАРАНТИРАНА - Ако, поради некоја причина, нашите компресирани целулоза лицето сунѓери не донесе до вас задоволство што го барате, едноставно да го вратите за целосна наплата.Секој 2.75" круг компресирани сунѓерот се направени само од квалитетот на природната целулоза и веднаш ќе се дебели за да полна големина (3" круг) по заврши сатурација.Овие врвот одделение сунѓери се природно мека и абсорбента, нежна и ефективна за длабоко чистење и ги отстрани сите траги на лицето производи на лицето и вратот, вклучувајќи makeups, оставајќи ја кожата блескава јасно, и мазна природно.

R

Избор на клиент