.

.

Кабел Прашања 3,5 мм TRS на Двоен 6.35 mm Т Збег Кабел 3 фт, 1/8 да Dual 1/4 Кабел

Кабел Прашања 3,5 мм TRS на Двоен 6.35 mm Т Збег Кабел 3 фт, 1/8 да Dual 1/4 Кабел

DEN 191.76
Залиха

Мини стерео да dual 1/4 кабел се поврзува паметен телефон, таблет, лаптоп или компјутер за мешање конзола или студио монитори; Поврзете се со мешање конзола со 1/4 ЛАЖИЧКА текст да збег стерео во лево и десно канали; се Игра на музика од вашиот паметен телефон на студиото монитори со 1/4 аудио приклучоци.Здрав метал приклучоците имаат позлатени контакти.Телефон или компјутер со 3.Кабелот Прашања Неурамнотежени 3,5 мм TRS на Двоен 6.Индивидуални жица изолација.5 mm конектор обезбедува безбедна конекција за да вдлабнати помошен пристаништа или паметен телефон во еден случај.Индивидуални кабел јакни подели да одговара на сопствени конфигурација.Неурамнотежени жици дели стерео сигнал во лево и десно моно сигнали.Тоа пренесува 3.Мини Џек Стерео Збег Кабел.На beveled чекор надолу дизајн на 3.Сплит L/R стерео кон лево и десно канали.Мешање на одборот со 1/4 ЛАЖИЧКА текст.Кислород-free) бакарна проводници.Бакарна плетенка оклопна.Неурамнотежени TRS да TS кабел дели стерео сигнал од еден извор со 3.Здрав метал конектори.Позлатени конектори.5 mm конектор обезбедува безбедна конекција до вдлабнати порта или паметен телефон во еден случај.Ова со полно опремен кабел има мека ПВЦ јакна за лесна употреба и чување.Вирус-олеснување конектор калапи.Студио за монитори со 1/4 ЛАЖИЧКА текст.Стерео збег кабел се поврзува телефон или компјутер за да звук миксер како Behringer Xenyx серија; Приклучокот на телефонот во студиото набљудува како Pre Sonus Eris E3.Кислород-free) бакарна проводници се спакувани во мали бакарна плетенка оклопна да се обезбеди чист звук кој е бучава слободни.Професионална Аудио Квалитет со Супериорен во однос на Изградбата. 1/8 да 1/4 моно кабелот е компатибилен со мешање конзола или двојно звучници со 1/4 ЛАЖИЧКА текст; Удобен Совет и Прстен етикети на оваа 3,5 мм TRS збег кабел за да може полесно да се поврзе, да се идентификуваат лево и десно аудио канали, и смена на проблеми.Емитува музика од вашиот паметен телефон за звучници за една партија или на дигитален мешање конзола за настап.Ујп одделение перформанси со кислород-бесплатни бакар (OFC) проводници да ја испорача беспрекорен звук; Голи бакарна плетенка оклопна обезбедува максимална откажување на потпевнувам и бучава; Полиетиленска изолација ја подобрува висока зачестеност одговор; Стабилна конструкција вклучува флексибилни ПВЦ јакна со позлатени конектори во еден лесен-зафат домување; Чекор надолу проектиран на 3,5 mm приклучок на оваа Y-кабел аудио splitter овозможува конекција со вдлабнати порта на паметен телефон или таблет.

R

Избор на клиент