.

.

СТАРТУВАЊЕ OBD2 Скенер-2022 Нови CRP129E Скенирање Алатка за TCM Eng ABS СРС Код Читач, Масло/EPB/TPMS/САС/Гас Тело Ресетирате Дијагностички Алатка со торбичката, AutoVIN WiFi Ажурирање,?

СТАРТУВАЊЕ OBD2 Скенер-2022 Нови CRP129E Скенирање Алатка за TCM Eng ABS СРС Код Читач, Масло/EPB/TPMS/САС/Гас

DEN 2268.00
Залиха

Ресетирање DTC, I/M Подготвеност Статус,O2 Сензор на Тест, EVAP Тест итн. [Гас Позиција Reset] : На гас тело е цевка содржат pivoting рамна вентил (пеперутка) која се користи за контрола на износот ofair внесување на мотор.Откако ќе се повлече код или DTC , тоа може да линк до веб-сајтови преку пребарување на Google, кога бараат за повеќе информации за DTCs.Прочитајте и јасна грешка на кодот во СРС (Airbag) систем и да го исклучите предупредувањето светлина на airbag за изработка на сигурни дека моторот работи правилно и безбедно.За Infiniti, Suzuki, Субару, Hyundai,Тојота,Хонда,Tlisuzu,Lexus,Samsung,Daewoo,Nissangtr,Нисан, Мицубиши,Mazda,Киа,Jpisuzu. 5 РЕСЕТИРАЊЕ на УСЛУГА + БАТЕРИЈАТА НАПОН ТЕСТ + ЦЕЛОСНА OBD2 РЕЖИМИ ТЕСТ +ЗДРАВСТВО ИЗВЕШТАЈ за ПЕЧАТЕЊЕ : Ова скенирање алатка може да се направи Масло Ресетирање, Управувањето Агол Калибрација, Електронска Паркинг Сопирачка,TPMS Ресетирање, Гас Позиција Ресетирање, врши во реално време батеријата следење/graphing .Најважно е ова скенирање алатка за поддршка на векот на траење слободни надгради.Стартување crp129e код читач поддршка живот слободни ажурирање на интернет од страна на поврзување wifi, тоа се задржи можете да го користите најнов софтвер цело време.Превземете грешка информации од Автоматска Трансмисија (ВО) која е еден вид на моторно возило пренос дека може автоматски да менува степените на пренос на ликвидност како на возилото се движи, за ослободување на возачот од тоа да имаат да се префрлат брзини рачно.Компатибилен со Акура(2007-2014),Компатибилен со Audi(1992-2014),BMW(2003-2015),Citroen(2004-2012),Компатибилен со Chrysler/Jeep(2006-2017),Ферари(До 2014),f IAT(2003-2010),Ford(1996-2016),Suzuki(2005-2013),Opel(2010),Hyundai(2007-2015),Honda(2007-2014),Infiniti(1995-2015),GM(2013-2017),Jaguar(2004-2015),KIA(2006-2016),Lancia(2002-2014),Landrover(2006-2014),Lexus(2006-2015),Maserati(До 2009 година),Mazda(2000-2016),Мерцедес Benz(1995-2014),Mitsubishi(2007-2015),MINI(2004-2015),Nissan(1995-2015),Peugeot(1995-2010),Porsche(2009-2015),Renault(2001-2015),Scion(2007-2015),Seat(2000-2014),Skoda(2006-2011),Smart(До 2013 година),Субару(Права 2005-2011),Тојота(2004-2015),Volvo(2008-2015), "ФОЛКСВАГЕН" (1989-2014).Погрешната полнење систем ќе доведе на автомобил не може да работи, како на надградба на верзија на стартување crp129, лансирањето crp129e додавате во Реално Време Батеријата Мониторинг, што ќе ви овозможи следење возило батеријата автоматски со сигурен во реално време график податоци , да се утврди batterys здравствениот статус, ви помогне да знаете можно батеријата и полнење систем проблеми во главата на време.Азија Област : .Преносен систем : Читање и јасно кодови и да гледате телевизија на податоци во преносот системи, држи пренос системи излез оптимално прилагодени на брзината и товарот.Тоа е важно за одржување на електронски сопирање systemrsquos безбедност и ефикасност кога се замени кочница подлога или мотор.OBD2 скенер crp129e изграден во DTC Дефиниција да ви помогне точно да се најде коренот на вашиот автомобил.Автоматски рекорд дијагностички податоци, снимените податоци може да се пушта назад во текст формат и график формат.Американската Област : .Anti-Lock Систем за Сопирање (ABS систем) : Читање и јасно DTCs проток на податоци во ABS систем.За Џип,Usaford, General Motors(GM), Dodge,Chrysler,Chevrolet, "Опел", Кадилак,Buick,Линколн,Austford,Акура.Контактирајте со продавачот "kingbolen" за да се добие бесплатен Дар) Изберете започне crp129e, повеќе големи функции на чекање за вас.СТАРТУВАЊЕ CRP129 E може да го добиете најновиот софтвер од страна на кликнете надградба преку WIFI, на кој може да се задржи на скенирање алатка во чекор со времето, да им помогне да се подобри со користење на вредноста.

R

Избор на клиент