.

.

EZDIY-FAB NVME PCIe 4.0 Адаптер, M. 2 NVME SSD за PCI Express Адаптер со Топлина Мијалник, Само Поддршка на PCIe x16 Слот,Поддршка М. 2 SSD 2230 2242 2260 2280

EZDIY-FAB NVME PCIe 4.0 Адаптер, M. 2 NVME SSD за PCI Express Адаптер со Топлина Мијалник, Само Поддршка на PCIe

DEN 311.76
Залиха

Можете да ги користите NVME SSD со овој адаптер без М. 2 слот на матичната плоча.Поддржува PCIe Gen4/Gen3 и PCIe Gen2 М. 2 NGFF 80mm, 60mm, 42mm SSD.Доаѓаат со топлина мијалник и топлинска подлога, може да се реализира NVME SSD е полн потенцијал на своите високи перформанси.Поддршка на Windows XP / 7 / 8 / 10, Нема возач потребен.Само Поддршка М. 2 NVME SSD (Копче М), НЕ поддржуваат М. 2 SATA SSD (Копче B).Ако сакате да го користите NVME М. 2 SSD како boot диск, ве молиме да ја потврдите вашата матична плоча хумор CSM функција пред да го купат.Висока-Брзина на пренос, стабилни, нема низок профил заградата е потребно.Поддржува PCIe 1.0 ,PCIe 2.0 и PCIe 3.0 матична плоча.PCIe x4 интерфејс има повисок пропусен опсег и побрз трансфер брзина од USB-А или USB-C интерфејс.Направи топлина-дисипација Поефикасно.Доаѓаат со Топлинска подлога - подобрување на ладење перформанси.Топлина-дисипација функција е максимизиран за да се олесни топлина дисипација на хард дискот за време на работата и може да целосно да ги користат моќни перформанси на хард дискот.Поддршка и PCIe-NVMe и PCIe-AHCI.Забелешка : овој адаптер е само за М клучни М. 2 PCIe SSD како што се Samsung XP941 SSD.Не се компатибилни со Б копчето М. 2 PCIe x2 SSD или Б копчето М. 2 SATA SSD.Совршено да се вклопи со 2280 / 2260 / 2242 / 2230 форма фактор.Компатибилен со Windows XP / 7 / 8 / 10 и MAC OS.Имајте на ум 1 : Mac Pro 2009, 2010 и 2012 година модели за поддршка на PCIe-AHCI SSD само.Забелешка 2 : Win7 и Windows Server 2008 R2 не се компатибилни со NVME SSD). PCIe 1x М. 2 NVMe Адаптер Картичка (со Heatsink Алуминиум школка). 2x Силикони подлога. 1x Шрафцигер. 2x Гумени бендот.

R

Избор на клиент