.

.

Еверест Медиуми Решенија RJ45 Cat6 Помине Низ Конектори, Избрани Бои - Пакување од 50 | EZ за да Crimp Модуларен Приклучок за Цврста или Заробени UTP Мрежен Кабел

Еверест Медиуми Решенија RJ45 Cat6 Помине Низ Конектори, Избрани Бои - Пакување од 50 | EZ за да Crimp Модуларен

DEN 988.80
Залиха

✅ Оптимални Перформанси – Unshielded јасно конектори за да се намали растојанието помеѓу жица пресврти и контакти.Тие се обезбеди цврста врска за најдобрите перформанси дека инхибира фреквенција бучава. ✅ Лесно да се Идентификува Жици Цел – помине преку функцијата им овозможува на жици за да го помине целиот пат низ приклучокот да го потврди тие се во правилен редослед пред crimping на приклучокот. ✅ Категорија 6 Компатибилност оценет за Gigabit Ethernet канал во согласност мрежа, Овие злато позлатен конектори се компатибилни со двете цврсти и заробени кабел, Тие работат за сите стил на камен-темелник приклучоци и rj45 корекција внатрешно спојка, и поддршка 24 до 26 AWG круг или стан, мрежен кабел, CAT6 23awg е поддржана за цврст кабел само!. ✅ Ez да Crimp – иако Оваа работа за повеќето стилови и модели на RJ45 crimper алатки, својата препорачува да користите посветен Помине низ Crimper. ✅ Во Пакет – 50 Pcs од Категоријата-6 протурка конектори, 10 од секоја боја.Кога не ви е место RJ45 приклучок на кабли за професија, тоа може да биде предизвик да се направи за оние прилики кога станува неопходно.Ајде да се соочиме со тоа.Ако веќе сте се обиделе создавање patch кабли со случаен конектори, најверојатно сте веќе се соочуваат со овие прашања : тешко е да вметнете, не се компатибилни, тешко да се користи, крајно време конзумирање.Не се секирај.Ние ли опфатени, дури и ако немаат претходно искуство.На Pass Through технологија оптимизира кабел престанок crimping и врски, што доведува до висок степен на продуктивност и резултира во време и заштеда на трошоци.Оваа Помине преку UTP Cat6 конектори го направите лесно преку овозможување на жици за да го помине целиот пат низ приклучок, така што може да се потврди тие се во правилен редослед пред crimping на приклучокот.Откако додаде, веднаш ќе забележите дека на солидна врска не само што ја зголемува ефикасноста, но, исто така, ја инхибира фреквенција бучава.Тука се придобивки ќе можете да уживате во поглед : ✅ Лесен за користење, дури и ако тоа е вашиот прв пат ✅ Можете да ги користите во двете цврсти и заробени кабел. ✅ Инхибираат фреквенција бучава ✅ го Подобрува Сигнал Интегритет ✅ Тие работат за повеќето стилови и модели на RJ45 crimper алатка, особено посветен Passthrough crimper Не оставете ги вашите дата конекции за да шанса.Цел свој Помине преку Cat6 приклучоци со кликнување на "Додај во Кошничката" копчето ДЕНЕС!.

R

Избор на клиент