.

.

JIALANRW 18650 Литиум Полнач, Погоден за Литиум 18650 26650 10440 14500 18500 16340 Батерија 18650 Батерија USB Еден Слотови Полначот(Бела)

JIALANRW 18650 Литиум Полнач, Погоден за Литиум 18650 26650 10440 14500 18500 16340 Батерија 18650 Батерија USB

DEN 239.76
Залиха

[Погоден за]:Со прилагодливи electrode,оваа Единствена слот пренослива батерија полнач може да ви наплати многу видови на батерии,како што се : 18650, 26650, 18500, 14500 и други акумулатори употреба. [Безбедност за Заштита]:Оваа литиум полимер батерија полнач содржи тековниот и Vmax за откривање програма за да се спречи вашите батерии од преполнувањето,Краток спој заштита Обратна врска protectio со. [USB Connection]:Користејќи usb порт за полнење да се појави,Можете да ја полните батеријата на полнење на главата, на автомобил полнач, или на моќ банка, Широк спектар на употреба, повеќе погодно за секојдневна употреба. [Температура Заштита] : Стоп за полнење автоматски ако температурата на полнач или батерија добива премногу високи, кога се полни.Нерѓосувачки челик железнички е многу издржливи и мазна. [Забелешка] : Не смее да се користи на отворен простор и влажна состојба.Ако тоа не е обвинет, тоа може да биде дека батеријата е полна, стареење, краток circuited, обратна,натоварена во нормален батеријата,и electrode е валкано.USB напојува Li-ion батерија charger Description : Со прилагодливи electrode,оваа Единствена слот пренослива батерија полнач може да ви наплати многу видови на батерии.Оваа литиум полимер батерија полнач содржи тековниот и Vmax за откривање програма за да се спречи вашите батерии од преполнувањето.Кога ќе се вчита за батеријата да се јават или да се вчита кратко-circuited,батеријата chager нема да работи,да ги задржи од можна опасност.Спецификација : име на Производ : 4.2 V литиум батерија Еден слот charger Color : White Size : само 11,6*34*40mm.Net тежина : 50g Material : PC.Се применува Тип : литиум батерија за example18650,26650,14500,18500..Напон : 5 VOutput напон : 4.2 V. Забелешка : Не смее да се користи на отворен простор и влажна состојба.Ако тоа не е обвинет, тоа може да биде дека батеријата е полна, стареење, краток circuited, обратна,натоварена во нормален батеријата,и electrode е валкано.Пакет се вклучени : 1* Батерија полнач, Без Батерија вклучени.

R

Избор на клиент