.

.

DYMO Стандард Д1 45012 Етикетирање Лента (Црвени Печати на Јасни Лента, 1/2 W x 23' Л, 1 Патрон), DYMO Автентични

DYMO Стандард Д1 45012 Етикетирање Лента (Црвени Печати на Јасни Лента, 1/2 W x 23' Л, 1 Патрон), DYMO Автентични

DEN 263.76
Залиха

Нема да остават остатоци зад кога лупено исклучување на повеќето површини.Лента и лепило се УВ-отпорни, па етикета ќе ниту потемни ниту, пак, да падне во текот на времето.Лесно кора, сплит-назад прави поделба на етикетата лента поддршка на snap.Етикетирање лента е идеална за средства тагирање, објавување на инструкции и внимание извештаи.За употреба со повеќето DYMO етикета на одлуки, вклучувајќи LMPC II, LM360 D, LM350, LP350, LM260 P, LM450, LM210 D, LM120 P, LM220 P, LM155, LM150, LP250, и ДУО.Црвени печати на јасни етикета создателот лента. 3.543 инчи долг од 2.559 инчи, широк од 0.787 инчи висок. 0.066 фунти.Направен во Белгија.Нема да остават остатоци зад кога лупено исклучување на повеќето површини.Лента и лепило се УВ-отпорни, па етикета ќе ниту потемни ниту, пак, да падне во текот на времето.Лесно кора, сплит-назад прави поделба на етикетата лента поддршка на snap.Етикетирање лента е идеална за средства тагирање, објавување на инструкции и внимание извештаи.За употреба со повеќето DYMO етикета на одлуки, вклучувајќи LMPC II, LM360 D, LM350, LP350, LM260 P, LM450, LM210 D, LM120 P, LM220 P, LM155, LM150, LP250, и ДУО.Направен во Белгија.Дизајниран да работи со Label Manager и Label Writer Дуо, DYMO Д1 етикети, достапни во 12 бои и 5 ширини, се со висок квалитет и разноврсна доволно за да се справи со повеќето етикетирање задачи.Етикетата касети печатење со помош на термички трансфер на технологија за да се печати без скапи мастило или тонер.Д1 labels функција лесно кора поддршка за брза апликација и силно лепило дека стапчиња за чистење, рамни површини како што се пластика, метал и стакло.На етикетирање лента отстранува без да остават било лепило остатоци.

R

Избор на клиент