.

.

EKDJKK Надворешни DVD CD диск Диск Режач USB3.0 Тип C CD VCD ROM Rewriter Десктоп КОМПЈУТЕР Надворешни DVD Диск за Лаптоп, Десктоп, Windows(Црна)

EKDJKK Надворешни DVD CD диск Диск Режач USB3.0 Тип C CD VCD ROM Rewriter Десктоп КОМПЈУТЕР Надворешни DVD Диск

DEN 527.76
Залиха

-Со голема брзина на Пренос на Податоци : Надворешни CD DVD дискови со USB 3.0 и Тип-C двојна пристаништа ви донесе побрз пренос на податоци стапки.Plug and Play : Надворешни DVD Диск не го бара од други моќ поддршка, само приклучете го во вашиот USB или Тип C порта и DVD возачот ќе биде откриен.Компатибилност : USB, cd диск поддржува читање CD, VCD, SVCD, CD-R / RW, DVD-R / RW и горење на CD +/- RW, DVD +/- RW, итн.Компатибилен со Windows XP/2003/Vista/7/8.1/10, Linux, сите компатибилна верзија на OS систем Лаптоп, Лаптоп, КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер.Со високи Перформанси : Таа има силна корекција на грешка способности, ниска потрошувачка на енергија, намалување на шумот и shockproof функции.Моден : Надворешни DVD Диск има ултра-тенок и лесен за домување, вградени кабел дизајн.Надворешноста усвојува дијамант форма и огледало дизајн, изгледа повеќе модерни.Опис : Висок-брзина на Пренос на Податоци : Надворешни CD DVD дискови со USB 3.0 и Тип-C двојна пристаништа ви донесе побрз пренос на податоци стапки.Plug and Play : Надворешни DVD Диск не го бара од други моќ поддршка, само приклучете го во вашиот USB или Тип C порта и DVD возачот ќе биде откриен.Компатибилност : USB, cd диск поддржува читање CD, VCD, SVCD, CD-R / RW, DVD-R / RW и горење на CD +/- RW, DVD +/- RW, итн.Компатибилен Систем : Компатибилен со Windows XP/2003/Vista/7/8.1/10, Linux, сите компатибилна верзија на OS систем Лаптоп, Лаптоп, КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер.Преносни : Можете лесно може да се спакуваат DVD режач во кеса и однесете ја никаде.Со високи Перформанси : Таа има силна корекција на грешка способности, ниска потрошувачка на енергија, намалување на шумот и shockproof функции.Моден : Надворешни DVD Диск има ултра-тенок и лесен за домување, вградени кабел дизајн.Надворешноста усвојува дијамант форма и огледало дизајн, изгледа повеќе модерни.Спецификација : Материјал : plastic Color : black Size(приближно) : 166*166*27mm/6.54*6.54*1.06 инч(L*W*H)Оперативен систем : компатибилен за Windows98/ME/2000/Xp, компатибилен за OS8.6/компатибилен за win7 или above Support интерфејс : USB3.0 USB2.0 (поддршка за Apple е најновиот ТИП-C)Движење : оригинални movement Cache големина : 2 MBPackage : 1 компјутер * Надворешни DVD Drive1 pc * Тип C adapter1 pc * англиски јазик прирачник.

R

Избор на клиент