.

.

Пиштол Безбедно Силициум 200 Грам (Пакет 10) Гел Desiccant Пакети, Анти-Корозивни, Воена Одделение Одвлажнување, Влага Adsorbing Сушење Кеси за Пиштол Складирање, Чување на док?

Пиштол Безбедно Силициум 200 Грам (Пакет 10) Гел Desiccant Пакети, Анти-Корозивни, Воена Одделение Одвлажнување,

DEN 1063.20
Залиха

ЗАЧУВАЈ ВАШИОТ ПУШКИ ОД КОРОЗИЈА! - Нашите Силициум пакети се во согласност со U. S. воена стандард МИЛИ-D-3464 E Тип I & II desiccants за адсорпција, reactivation, бришење прашина бришење прашина, и издржливост.Нашите силициум е хигроскопна својства adsorb и задржете влага од околниот воздух.Влагата го олеснува процесот на корозија, stickiness, мувла, расипување, rancid мириса, рѓа, и мноштво на други биолошки bi-производи кои се уништи секојдневни предмети, особено со пиштоли.Нашата воена одделение desiccant кеси се користи комерцијално да се зачува и заштити вашите производи, како што се semiconductors, електроника, krabičkách на храна, и на сите типови на машини.Производи во секоја индустрија бара заштита од влага.Нашите Силициум се спакувани во Tyvek анти-статички материјал што ги прави совршени за транспорт или складирање на електроника или било статички-осетлива опрема.Што може да се заштити само за ништо со користење на овие исклучително ефикасен силициум пакети.Ги користите за да се зачува скапоцен семеен накит, место еден во вашиот муниција кутија, место еден во вашата салата торба, фрли еден во вашиот складирање за отпадоци, да ги користите за да се заштити вашите скапоцени слики, место еден во вашата лента со алатки да се задржи алатки од rusting - постојат безброј примени.На desiccant себе се обновливи.Силика гел е не-токсични, што значи дека тоа не е отровна ако се јаде.Пакетот е јасно пишува - "НЕ ЈАДАТ" бидејќи (1) не е храна, и (2) тоа би можело да биде гушење опасност.Целиот пакет, гранули или зрнца може да биде поднесена во грлото на мало дете или животно.

R

Избор на клиент