.

.

Hoya 55мм Про-1 Дигитален Заштитник Завртка-во Филтер

Hoya 55мм Про-1 Дигитален Заштитник Завртка-во Филтер

DEN 405.60
Залиха

DMC : Дигитални Мулти-Обложени Филтер.Во голема мера го намалува појавата на леќата светкаат и ghosting предизвикани од рефлексии.БПО : Црна Almite Рамка.црна мат алуминиум сатенски финиш almite рамка која го намалува рефлексии.BRG : Црна Rimmed Стакло.ја намалува брзината на светлината како одраз исклучување на раб.LPF : Низок Профил Рамка.Ултра Тенки Рамки за да помогне да се избегнат vignetting на супер широк агол леќи.Овие рамки се направи задржете објектив капа.KEF : Knurling Работ на Рамката.Овие филтри се опремени со директно knurling работ за да не се лизга, лесно attachement и отстранување.Дигитални мулти-обложени филтри во голема мера да се намали појавата на леќа светкаат и ghosting предизвикани од рефлексии.Овие филтри се опремени со директно knurling работ за да не се лизга, лесно приврзаност и отстранување.Ултра тенок филтер рамки за да помогне да се избегнат vignetting на супер широк агол леќи се исто така дизајниран да се одржи леќа капа.Филтри функција црна мат алуминиум сатенски финиш almite рамка која го намалува рефлексии.Овие филтри се опремени со црни rimmed стакло за да се намали брзината на светлината како одраз исклучување на раб.Филтер случаи се УВ заштитен за понатамошно продолжување на животот на филтри.Големина : 55мм.

R

Избор на клиент