.

.

Hooga Далеку Инфрацрвена Аметист Греење Мат Подлога, со Полно Тело, 72x24 Инчен,19 Слоеви, Негативни Јони, ЕЛА Топлина Мат, Природни Кристали, Прилагодлив Топлина 86°-158°С, ?

Hooga Далеку Инфрацрвена Аметист Греење Мат Подлога, со Полно Тело, 72x24 Инчен,19 Слоеви, Негативни Јони, ЕЛА

DEN 9599.76
Залиха

✅ПРЕМИУМ 19 СЛОЈ АМЕТИСТ МАТ : Ова аметист мат карактеристики 19 слоеви за оптимална заштита и перформанси.Мат е исполнет со 14.1 фунти од 100% природни аметист кристали од Бразил.Кога аметист кристали се загрева тие природно ослободување на негативни јони & далеку инфрацрвени зраци, кои навлезат длабоко во нашето тело да се помогне да се лекува и поправка.Вклучени со твоите мат е прилагодлив контролер со поставки за времето, на multilayer водоотпорен заштитен омот, user manual и сметководствена/чување. ✅ЧИСТА АМЕТИСТ КРИСТАЛИ : Аметист кристали имаат уникатна можност да создадат исцелување инфрацрвени зраци и негативни јони кога се загрева.На аметист камења и кристали во нашата мат се извори од Бразил и 2-7mm во големина по биде уништен, падна и полиран.Уште од античките времиња, аметист е познат по своите смирувачки и исцелување ефекти, како и тоа да е detoxifying ефекти врз телото.Нашите мат е исполнет со 14 килограми најдобрите аметист кристали, кои може да се најде. ✅НЕГАТИВНИ ЈОНИ & ИНФРАЦРВЕНИ ЗРАЦИ : Нашата аметист греење мат генерира негативни јони (анјони) да alkalize и враќање на природниот електрични областа на клетки.Негативните јони се појават природно на плажа, во шумата, и други природни места.Анјони намалување на стрес, замор и замор.На аметист во нашата мат, исто така, емитува средината и далеку инфрацрвена енергија кога се загрева.Далеку инфрацрвени зраци ублажување на болка и стрес со проширување на крвните садови, зголемување на азотен оксид во телото и подобрување на циркулацијата. ✅БЕНЕФИЦИИ & КОРИСТИ : Користење на далеку инфрацрвена, негативни јони, аметист мат може да доведе до низа на бенефиции, вклучувајќи подобрување на циркулацијата и протокот на крв, што претставува намалување на нивото на стрес, подобрување на здравјето на кожата, болка, намалени болки во зглобовите и вкочанетост, подобрувања во спиењето и општото чувство на рамнотежа и благосостојба.Нашите мат може да помогне за регулирање на телото ендокрини, нервниот систем, лимфниот и имунолошкиот системи.Мат е исто така корисни за поправка и наплата на болки во мускулите. ✅ТЕХНОЛОШКИ СПЕЦИФИКАЦИИ : Овој мат е опремен со EMF слободни (

R

Избор на клиент