.

.

2M CAT6 Печ ETHERNET RJ45 Кабел - Чист Бакар GIGABIT LAN Мрежа UTP-PC

2M CAT6 Печ ETHERNET RJ45 Кабел - Чист Бакар GIGABIT LAN Мрежа UTP-PC

DEN 563.76
Залиха

Директно преку формат.Издржливи ПВЦ Јакна. 2 Метар CAT6 Patch Кабел - Цврст Меч Овој кабел е поврзан во "директно преку' формат и не 'крст над'. 'Крст над' кабли обично се користи за поврзување на 2 компјутери заедно, без таму се Хаб/Рутер во меѓувреме.Се користи За - Совршени за поврзување на КОМПЈУТЕР/игри конзола на Центар/Рутер или најчесто со AV extender уреди за аудио и видео дистрибуција низ дома или комерцијални проект.Изградба ?Нашите CAT6 кабел е составена од 8 x AWG24 проводници, секој диригент е поврзан со друг и извртени заедно правејќи 4 пара, ова е како 'извртени пар концептот" го добива името.На извртени пар изградба првенствено спречува магнетни и радио фреквенција пречки и во нашата кабел тие се издвоени за намалување на крстот разговор.Кабелот работи до 250 Mhz.Украсениот RJ45 конектори со вирус олеснување ?Им овозможува на кабелот да биде свиткана во мноштво на насоки без да се прекрши.Издржливи ПВЦ јакна ?Дебела јакна помага да се заштити кабел против абење.

R

Избор на клиент