.

.

Rubbermaid Комерцијални Производи WaveBrake 2.0 35 QT Страна-Притиснете Четка Кофа и Wringer, Црвена (FG758888RED)

Rubbermaid Комерцијални Производи WaveBrake 2.0 35 QT Страна-Притиснете Четка Кофа и Wringer, Црвена (FG758888RED)

DEN 974.40
Залиха

Wave Brake одбивни технологија нарушува бран формирање, намалување на јавните од 40%.Тестиран за да се надмине 40,000 wringing циклуси.Метална жица рачка го олеснува процесот на кревање и празнење.Ролни за 4 не-означување casters.Мерки 20-1/10" x 15-7/10" x 36-1/2".На Rubbermaid Комерцијални Wave Brake Страна Wringer Четка Кофа со Wringer е четка систем што ги намалува јавните од 40%, што значи побезбедна животна средина, чистење на подови, како и подобрување на продуктивноста.Комбо вклучува 35-четвртиот четка кофа со лиен-во бран baffles да се намали јавните, дипломирал знаци за мерење на содржината, и на страна, притиснете четка wringer, тестиран за да се надмине 40,000 wringing циклуси, која вклучува тубуларна челик рака со contoured рачка за подобар стисок.Кофа и wringer се направени од структурните веб-моделирана пластична за подобро сила-да-тежина отколку стандард вбризгување-моделирана пластична.Оваа четка кофа со wringer е погодна за комерцијални и индустриски апликации.На четка кофа ролни за 4 не-означување casters за мобилност, и има метална жица рачка за да се олесни отстранувањето и празнење.

R

Избор на клиент