.

.

uxcell AC 110V Електрични Електромагнетниот Вентил NPT 1/4 Нормално Затворен NC Директна Акција за Вода Воздух Гасни Горива

uxcell AC 110V Електрични Електромагнетниот Вентил NPT 1/4 Нормално Затворен NC Директна Акција за Вода Воздух

DEN 335.76
Залиха

2 начин електромагнетниот вентил, 1/4" NPT конец, AC 110 volt.Издржливи месинг и квалитетот Месинг електромагнетниот изградба.Нормално затворени (N/C); Издржат температури од 23 F да 176 F.Одговараат за топла или ладна вода, гас, воздух, масла, низок вискозитет течности, јаглеводороди, бензин, kerosene, или мотор гориво.Тоа е применливи во повеќе области : Наводнување контроли (градина, земјоделски,итн.), течни контроли ( цевковод, вештачка река и др.и воздухот контроли ( лабораториски, фабрика, итн.).Опис : Uxcell нормално затворени (N/C) електрични електромагнетниот вентил е изградена со трајни месинг тело, NPT навој врски, и топлина и масло отпорни на заптивка.Овој вентил е N/C (нормално затворен), што значи дека е затворена кога власта не е обезбеден.Погодни за употреба со топла или ладна вода, гас, воздух, масла, многу низок вискозитет течности (

R

Избор на клиент