.

.

SATA 8-Инчен Linesman Комбинација Клешти со Никел-Хром Челик Тело и Зелени Против Пролизгување Рачки - ST70303AST

SATA 8-Инчен Linesman Комбинација Клешти со Никел-Хром Челик Тело и Зелени Против Пролизгување Рачки - ST70303AST

DEN 263.76
Залиха

[НЕВЕРОЈАТНА СИЛА] Никел-хром челик телото има професионални издржливост за алатка живот 30% подолго од CR-V челик. [АНТИ-ЛИЗГА РАЧКИ] Ергономски TPE костец имаат две-тон, против пролизгување на површината за да се зголеми комфорот и контрола сила. [ЛАСЕРСКИ ПОЈАЧАНИ] Ласерски прекалени сечење на работ е совршен за linesmen, трговци или electricians и може да се намали жица со цврстина на HRC40. [КОМБИНАЦИЈА АЛАТКА] Комбинира рамна грчевито држејќи се за површината со парична казна serrations на врвот на snub носот со crimping и сечење на рабови. [АНТИ- 'РЃА СЛОЈ] Јасно, анти-' рѓа слој се протега на ефективни животот на овие клешти, зачувување на нивните работ и да се заврши.Во SATA, ние веруваме дека секој има моќ на Промени во нивните раце.Тоа е причината зошто ние се направи моќни парови на клешти, достапни во сетови или отворете акции.Имаме специјално дизајнирани долга игла-носот клешти за Jewelers, мали Изолирани клешти за electricians, тешки-должност прилагодливи Linesman клешти за Занаети професионалци и многу повеќе.Тоа не е важно ако сте сечење, грчевито држејќи се за, crimping или одземање жица, што рамна намалувања или дијагонално намалувања; квалитет пар на клешти се вклопува удобно во рака, заштедувајќи ви вирус и напор.Ние направи прецизност Екстра-Долго клешти за работа безбедно со жица, и рамни или криво клешти за употреба во авионска, автомобилска или индустриски проекти.Се почувствува моќта на Промени за себе со еден пар на SATA клешти во вашата рака.

R

Избор на клиент