.

.

25 Schmetz Тексас Фармерки Машина за Шиење Игли 130/705H-J Големина 80/12

25 Schmetz Тексас Фармерки Машина за Шиење Игли 130/705H-J Големина 80/12

DEN 427.44
Залиха

Големина 80/12 е совршен за лесна до средна тежина тексас. 5 пакети на игли.Секој пакет содржи 5 игли, за голема вкупно 25 игли.Направени специјално за шиење преку густо ткаени материјали како што се тексас или имитација на кожа.Тоа е и силни и остри.На месо тело(горниот дел) од овие игли се еден станот страна и еден заокружен страна.Овие ќе ги собере сите "домаќински" модели на Брат, Janome, Пејач, Pfaff, Bernina, Викинг, Elna, Kenmore, Бебе Заклучување, Едноставност, Necchi, Бела и многу други.Направени специјално за шиење преку густо ткаени материјали како што се тексас или имитација на кожа.Тоа е и силни и остри.Некои quilters користи кога шиење низ повеќе слоеви на ткаенини, особено висока тема смета batiks.На месо тело(горниот дел) од овие игли се еден станот страна и еден заокружен страна.Овие ќе ги собере сите "домаќински" модели на Брат, Janome, Пејач, Pfaff, Bernina, Викинг, Elna, Kenmore, Бебе Заклучување, Едноставност, Necchi, Бела и многу други.

R

Избор на клиент