.

.

Стоматолошки Абсорбента Хартија Поени, 200pcs за Еднократна употреба Коренскиот Канал на Абсорбента Хартија Поени Стоматолог Алатка - Висока Вода-Апсорбирање(#30 Сина

Стоматолошки Абсорбента Хартија Поени, 200pcs за Еднократна употреба Коренскиот Канал на Абсорбента Хартија Поени

DEN 1092.00
Залиха

【Абсорбента Хартија Поени】Хартија точка со скала е погодно за откривање на длабочина на коренскиот канал и може да се користи за проверка на чистотата на коренскиот канал. 【Ендодонтско Стоматолошки Алатка】Посебно дизајниран за коренскиот канал за чистење и облекување промена во денталната пулпа болест третман. 【Различни Видови】Дизајниран со боја на хартија точка совет што може да се избегне конфузија од различни видови, посебно дизајниран за стоматолошка употреба. 【Професионална Употреба】Има добра hydrophilia и не лепливоста, тешко и еластични и лесно можат да бидат ставени во коренскиот канал. 【Предности】Вклучувајќи 200pcs абсорбента хартија поени на пакувањето, постојат 4 различни бои на располагање за да го изберете.Боја : #30 Сина.

R

Избор на клиент