.

.

Waterdrop NSF, TÜV SÜD Заверена Замена Стомна Вода Филтер, Замена за Brita Mavea Maxtra, Maxtra+, го Намалува Хлор и Limescale, Пакет од 6 (НЕ за Waterdrop е Бокали)

Waterdrop NSF, TÜV SÜD Заверена Замена Стомна Вода Филтер, Замена за Brita Mavea Maxtra, Maxtra+, го Намалува Хлор

DEN 743.76
Залиха

NSF сертификати : На NSF 372 сертификација покажува употребата на BPA-free материјал, додека NSF 42 сертификација покажува ефикасноста против хлор, лош вкус и мирис. ⚡Ве молиме имајте на ум : Овој замена за Brita maxtra филтер не е компатибилен со Waterdrop стомна.Ако сакате да се купи филтер замена за waterdrop стомна, ве молиме да пребарувате за WD-PC-01 A Плус!.Напредни филтрација : напредни филтрација технологија во овој филтер се јавува во различни фази, со комбинација на пред-филтрирање слој со кокос школка активиран јаглерод и ефикасна јонска размена смола обезбедување на вас со чиста и свежа вода на сите времиња.Водата е живот, лекување на тоа право.Подобрена ефикасност : Сега можете да го филтрирате слоевита, рѓа, суспендирани честички, жива, и хлор, како и лош мирис и вкус исклучите вашата вода од чешма со Waterdrop стомна филтер замена.Совршено се вклопуваат : прецизниот дизајн значи ќе добиете совршено се вклопуваат за оригиналниот со нула истекување.Она што е уште поважно, ќе потроши помалку време и напор за инсталирање на овој филтер.Сите што треба да направите е да се следат инструкциите во Прирачник за Корисникот.Супериорен квалитет филтер материјал : кокос школка грануларен активен јаглерод во овој филтер има поголема површина и повеќе микро порите во споредба со обичните.Ова значи зголемување на адсорпција и целокупната подобро вода вкус.Waterdrop стомна вода филтри помогне да се создаде доволно снабдување на свежо филтрирана вода—совршени за останување хидрирани, и за повеќе намени околу кујната и дома.Сега можете да уживате освежување вода десно од вашиот стомна.Замена за Модели : .Maxtra Mavea 105731, 1001122, 106832. MAXTRA+, Maxtra Плус.Сите Maxtra Jugs, Marella Кул, Стил на Југ, Забава Југ, Mavea Elemaris XL, Aluna Кул, Fjord Југ, Brita Проток на Вода во Резервоарот.

R

Избор на клиент