.

.

OSTENT GSM, GPRS Модем со Wavecom Q2403A Модул COM/RS232/Сериски Порт на Команди SMS MMS Гласовен Повик НАС Приклучок Адаптер

OSTENT GSM, GPRS Модем со Wavecom Q2403A Модул COM/RS232/Сериски Порт на Команди SMS MMS Гласовен Повик НАС Приклучок

DEN 1005.36
Залиха

Индустриски Одделение GPRS Модем.Врз основа на Wavecom Q2403 A Module.COM/RS232/Serial Порт Интерфејс.Контрола преку НА Команди.Поддршка за Dual Фреквенции : GSM/GPRS 900/1800 MHz.Производот содржи : 1. 1 Адаптер за Напојување(САД приклучок)2. 1 Податоци Line3. 1 DB Антена, 80mm4. 1 Modem5. 1 Лизгачки SIM Картичка Slot Technical Параметри Спецификација за GPRS Modem1. Type GPRS МОДЕМ со индустриски одделение Wavecom Q2403 A модул.2. Технолошки Спецификации*Поддршка двојна фреквенција : GSM/GPRS 900/1800 MHz*во Согласност со ETSI GSM 2+ стандард*Излезна Моќност : Class 4 (2 W @ 900 MHz)Класа 1 (1 W @ 1800/1900 MHz)*Влезен Напон : 5-12 V DC*Внесување Струја : 1А-2 A5m A подготвеност за акција, 140m A во GSM 900 MHz @ 12 V телефонски разговор condition5m A подготвеност за акција, 100m A во GSM 1800/1900 MHz @ 12 V телефонски разговор состојба*Температура Опсег : -20 Centigrade Степен ~ +55 Centigrade Степен активен статус-25 Centigrade Степен ~ +70 Centigrade Степен сочувана состојба*Производ Големина : 85×54×25mm3. Основни Features GPRS*GSM 900 MHz Band Sending Фреквенција : 880-915 MHz Receiving Фреквенција : 925-960 MHz Output Моќ : 2 W (+33d Bm)*DCS 1800 MHz Band Sending Фреквенција : 1710-1785 MHz Receiving Фреквенција : 1805-1880 MHz Output Моќ : 1 W (+30d Bm)Глас, Податоци/Facsimile, GPRS, SMS Функција*Гласовните Function Call Urgent telephone Speech кодирање и декодирање : целосна стапка, зголемување на целосна стапка и половина rate Double тон, со повеќе фреквенција (DTMF)*Data/Facsimile Function Asychronous податоци коло, транспарентен или не-транспарентно, највисок baud rate : 14,400 битови/s Class 3 автоматско facsimile (Class1 и Class2)*GPRS Податоци Карактеристични GPRS Class4 (Class10)Код : CS1 да CS4*SMS Function Writing и PDUPoint-до-точка (МТ/MO) Cell broadcast.

R

Избор на клиент