.

.

AHD 720P 9 Обратна Задните Видите Копија Камера Систем со ТЕЛЕВИЗОРИ Заштита Ноќ Визија Водоотпорен IP69K Камера Огледало/ФЛИП Слика за Трактор/Камион/Р.В./Автобус/Motorhome/Б

AHD 720P 9 Обратна Задните Видите Копија Камера Систем со ТЕЛЕВИЗОРИ Заштита Ноќ Визија Водоотпорен IP69K Камера

DEN 4559.76
Залиха

AHD 720 P ВОДООТПОРЕН КАМЕРА*1 ◇C.⑥Contact нас да ни кажете на вашите потреби, ние може да го прилагодите комплет за вас.Монитор има вграден-во заштитник за заштита на мониторот да бидат оштетени со моќ polarities обратна. 【Уникатен Продажба на Предлог】①Monitor има две активирањето на жици. ◇Menu (мени) да постави обратен слика одложување време 0-15s, огледало/нормален сликата.【АПЛИКАЦИИ】Ова е надградена индустриски одделение жичен една камера систем. ④Easy да се инсталира.Камерата е сликата може да се постави како огледало, не-огледало или нагоре страна надолу од страна на OSD мени.НАДГЛЕДУВАЊЕ на МОЌТА КАБЕЛ*1 СЛЕДИ СПЕЦИФИКАЦИЈА : ◇9 Инчен Жичен Боја Еден Приказ AHD следи ◇Резолуција : 1024(RGB)*600 ◇ТВ Систем : NTSC/PAL ◇Повеќе мени јазици ◇Светлината;450cd/м2 ◇Поддржуваат 3 камери за видео влез ◇Посебна предизвика контрола на жици за AV2/AV3.Следи ќе биде предизвикана да биде вклучен автоматски да се прикаже сликата на камерата кога наназад.Тоа е компатибилен со поголемиот дел од возилата со бесплатен моќност спектар DC12-32 V и поддржува со максимум 3 камери.ПАКЕТ ВКЛУЧУВАЈЌИ : ◇A. ③With вграден иновативен систем претходната опција settings меморијата дури и по тој е исклучен.) КАМЕРАТА СПЕЦИФИКАЦИИ : ◇сензор:SONY AHD 720 P ◇Видео формат : PAL / NTSC факултативна ◇Леќа : f=2,5 mm ◇Леќа Агол : 120° ◇Инфраред LED светло : 6 PCS ◇IR Растојание : 35ft ◇Водоотпорен го Оценувате:IP69 K, ◇Домување : алуминиум легура (камера никогаш не добива rusty, и има поголема способност во топлински зрачење од железо домување. ②This систем има две гледање options(приказ кога се јават или да остане на континуирано). 【ТЕШКИ КАМЕРА】Тоа е боја на AHD 720 P, обезбедува супер јасно и вистинска боја на сликата, и без одлагање. ③We користи водоотпорен Авијација 4-pin завртка конектори, НЕ BNC/РКА. 15 METERS ПРОДОЛЖУВАЊЕ КАБЕЛ*1 ◇D.За неговите високи вибрации resisance способноста на 10 G и широк моќност спектар DC12-36 V, тоа е погоден за големи возила, како што автобуси, кутија камиони, пикап камиони, ѓубре камиони, flatbed камиони, депонија камиони, улица sweeper камиони, фрижидер камиони, моторни домови, комбиња, пропадна steers, земјоделски трактори, комбајни, памук pickers, исечете распрскувачи, bulldozers, снег ора, forklifts, багери, тешка опрема,итн.

R

Избор на клиент