.

.

KADS 5Pcs/Set Помине Уметност Печат Плоча Помине Уметност Образец Декорација Алатка Цвет Зајакот Бакнеж Срцето Слика Плоча

KADS 5Pcs/Set Помине Уметност Печат Плоча Помине Уметност Образец Декорација Алатка Цвет Зајакот Бакнеж Срцето

DEN 287.76
Залиха

На печат плоча е направен од високо квалитетни нерѓосувачки украде што се обезбеди висок квалитет на производот.Образецот може да се користи постојано, можете да добиете креативна со вашиот омилен ноктите дизајни повторно и повторно со овие обновливи помине плочи.Најновите уникатен помине уметност слика плочи Дизајниран од страна на KADS, обезбедува вашиот уникатно искуство на ноктите уметност.Лесен за користење, нема посложени сликарство и имаат вашите нокти направено во минути.Плоча Големина : 8 * 7cm.Погоден за професионални и почетници употреба.Карактеристики : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Материјал : не ' Рѓосувачки Челик Големина : 2.75*3.14 инчен Пакет Содржи : 5 компјутери Помине Уметност Печат Плочи Како да го користите : 1. Се применуваат база на грб или редовни лак на ноктите. 2. Се применуваат на лак за да ја саканата слика во чинија.(Се препорачува : Користете Солидна Боја на лак, така што текстура ќе бидат подебели од други лак) 3. Направи scraper се потпре над 45 степени и scrape прекумерна полски исклучува брзо и силно од внатре кон надвор. 4. Веднаш притиснете го stamper со нежно се тркала за движење за да ги собереш на дизајн.Сликата е префрлен на печат. 5. Печатење на слика на вашите нокти со нежна возен движење.Сликата е префрлен на вашите нокти. 6. Повторете горните чекори за сите на вашите нокти. 7. По печат помине уметност, да се пријавите врвот решението за траен носат.

R

Избор на клиент