.

.

15ML Јапонски Тешко Помине Без Лепак-се исчисти Брзо се Исуши Ноктите Лепак Печат Enhanced Дупчење Лепило Помине

15ML Јапонски Тешко Помине Без Лепак-се исчисти Брзо се Исуши Ноктите Лепак Печат Enhanced Дупчење Лепило Помине

DEN 165.36
Залиха

Чекор 1.миење на рацете, бришејќи помине и отстранување на cuticle.Чекор 2.четкање со Четка тенок слој на база на грб, лекување 1-2 минути од 36w УВ ламба.Чекор 3.Четка тенок слој на боја, лекување на 2 минути.Чекор 4.Четка уште еден слој боја, лекување на 2 минути.Чекор 5.Четка слој врвот грб, лекување 3 минути.Чекор 6.Ги помине површината со чистење за да се добие совршен сјајна.Уживајте во пријатната помине уметност време со овие силни лепило лепила.Чекор 1 : Натопете памук подлога со течни смена.Чекор 2 : Искриват прст.Чекор 3 : Почекајте 2~5min.Чекор 4 : Нежно поднесе далеку.Спречување на допирање со деца.Чувајте ги подалеку од сонце и топлина.Имајте тесни по употребата.Следете ги упатствата за употреба.Прекинете со употреба ако сензибилизација се случува.Тоа е нормален феномен ако гел оди подебели во случај на намалување на температурата.Чекор 1.миење на рацете, бришејќи помине и отстранување на cuticle Чекор 2.четкање со Четка тенок слој на база на грб, лекување 1-2 минути од 36w УВ ламба Чекор 3.Четка тенок слој на боја, лекување на 2 минути.Чекор 4.Четка уште еден слој боја, лекување 2 минути Чекор 5.Четка слој врвот грб, лекување 3 минути Чекор 6.Ги помине површината со чистење за да се добие совршен сјајна.Чекор 1 : Натопете памук подлога со течни смена.Чекор 2 : Искриват прст.Чекор 3 : Почекајте 2~5min.Чекор 4 : Нежно поднесе далеку.

R

Избор на клиент