.

.

SI FANG 4Pcs Абразивни Најлон Тркала Четка 1/4 месо тело 80 240 400 600 Ронки Абразивни Машини за Мелење Главата за Полирање Мелница

SI FANG 4Pcs Абразивни Најлон Тркала Четка 1/4 месо тело 80 240 400 600 Ронки Абразивни Машини за Мелење Главата

DEN 696.00
Залиха

▲【Апликација】Одлична алатка за отстранување на рѓа и слика од рамни површини, лесно брусење на дрво и изработка на метал или дрво за сликарство.Погоден за дрво, махагони мебел, три иверица површина по завршувањето на мебел дрво жито обработка и конкавни мелење. ▲【Висок Квалитет】Висока издржливост, еластични влакна, нема да го прекинеме, апсолутна носат добро, и да се намали полирање време за да се подобри опрема ефикасност,долг животен век. ▲【Производ Материјал】Абразивни абразивни жица четки се направени од страна на топење силициум карбид или алумина материјали во најлон.По калапи, четка жица одржува еластичноста и тежина од најлон.Силициум карбид и алуминиум оксид ја играат улогата на мелење. ▲【Одличен Ефект】Ниска влага апсорпција, може да биде влажна почва во ладна вода, а кога температурата е ниска, цврстина и отпорност на абење ќе се зголеми,со Голема цврстина и отпорност на абење во влажна средина. ▲【Димензија】месо тело со дијаметар : 6mm(0.24 инчен).Месо тело должина : 70mm(2.76 инчен).Мелење дијаметар : 83mm(3.27 инчен).Дебелина : 35mm(1.38 инчен).Чакал(80,240,400,600).Материјали : Најлон предиво.

R

Избор на клиент