.

.

EZGOODZ лак Смена Влошки. Пакување од 100 Неверојатни Смена Брише. Не-Стерилни Заситени Салфетки 2-ply Комплет. Не-Плетени Чистење Влошки Сет со Алое, Panthenol. Поединечно Зави

EZGOODZ лак Смена Влошки. Пакување од 100 Неверојатни Смена Брише. Не-Стерилни Заситени Салфетки 2-ply Комплет.

DEN 167.76
Залиха

ЛАК СМЕНА БРИШЕ : Acetone слободни влошки помогне да се отстрани лак кога и каде сакаш без неред.Тие се специјално дизајнирани за да бидат безбедни за нокти и cuticle.Дојде во поединечни пакети за погодност. 100 парчиња по pack (секоја подлога има поединечни ќеси).НАСЛОВНА & ON-THE-GO : Секоја подлога е индивидуално и запечатени, што ги прави одлични за патување и on-the-go употреба.Отстрани вашиот лак брзо и лесно.Не се направени со природна гума латекс.Чистење влошки не содржат acetone и нема да се исуши cuticle.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Отворете пакет.Притиснете заситени подлога лесно во текот на ноктите за да се овозможи смена да навлезат слоеви на лак.Почекајте неколку секунди и се фаќа за исклучување лак.Втората апликација може да биде потребно да се отстранат слоеви на темен лак или повеќе слоеви на лак.БЕЗБЕДНО и ПРАКТИЧНО ОТСТРАНУВАЊЕ : Овие заситени влошки можат да се отстранат на повеќе палта на сушен полски, вклучувајќи темни бои.Acetone-free лак смена влошки содржат Алое, Panthenol, Суштината и ќе ги задржи вашите нокти moisturized и условени додека отстранување на лак лесно. 2-ply материјал е силна и мека на кожата.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : да се Чува подалеку од топлина и пламен.Да се чува вон дофат на деца.Мијте ги рацете со сапун пред и по употреба.Во случај на случајно контакт со очите, веднаш исплакнете очи со многу вода.Квалитетот на вашиот лак смена директно влијаат на здравјето и изгледот на вашите нокти.Тоа е од суштинско значење да се користи формула што функционира за вашите нокти тип : тенок, слаб, чувствителен, или кршливи.Еден лак Смена на Рампа може да се отстрани повеќе ноктите одеднаш!.

R

Избор на клиент