.

.

48FT Соларни Отворено String Lights-Патио Светла Отворено Водоотпорен со 30+2 G40 LED Гроздобер Светилки-4 Светлина Режими Shatterproof Виси Светла за Балкон Партија Бистри и Свадба

48FT Соларни Отворено String Lights-Патио Светла Отворено Водоотпорен со 30+2 G40 LED Гроздобер Светилки-4 Светлина

DEN 959.76
Залиха

✨【Широко се Користи на Отворено Соларна Енергија Светла】Соларни string светла со фотоелектрически сензори автоматски вклучување на сијаличката во текот на ноќта и да го исклучите во текот на денот, апсорбирање на сончевата светлина да конвертирате електрична енергија и ви помага да ги зачувате повеќе електрична енергија.Целосно наполнета може да трае 6-7 часа.Лесен и лесно да се носат, тоа е одличен избор за вашата кампување.Ова отворено string светлината е добра за вашиот двор, двор, тремот, забава, свадба, палуба и дрво осветлување. ✨【Водоотпорна и годишни Екранот】Shatterproof G40 пластични светилки не ќе се скрши, дури и кога падна од висина.IP44 водоотпорен соларни патио светла можат да го издржат лошите временски услови, како што се дожд, снег, ветер и влажност.Работна температура опсег е од -4-120℉, и можете да го прикажете го на вашиот тремот, павилјон, дворот и градината во текот на годината, без никакви грижи. ✨【Флексибилни Инсталација т сакате да го отворите светлина цела ноќ, јас може да ги затвори?. 1. Кога соларен панел е опфатена или во темна средина, сијалица автоматски ќе светне. 2. Ако не сакате да им се обратат на сите ноќ, можете да го исклучите string светла со притискање на копчето за назад на соларен панел. 3. Ако сакате да ги претвори во текот на денот, може да се целосно покривање на соларен панел да светне.

R

Избор на клиент