.

.

HiLetgo 3pcs TP4056 Тип-c USB 5V 1А 18650 Литиум Батерија Полнач Модул Полнење Одбор со Двојна Заштита Функции

HiLetgo 3pcs TP4056 Тип-c USB 5V 1А 18650 Литиум Батерија Полнач Модул Полнење Одбор со Двојна Заштита Функции

DEN 143.76
Залиха

Влезен интерфејс : Тип-c USB.Батеријата overcharge кревање напон : 4.00 V. Батерија : во текот тековната заштита тековната 3 A. Максимално полнење тековната излез : 1000 м.Светлината држава : без оптоварување на светлината не светло, црвено светло за полнење, е полн со зелена светлина.Опис на производот Текст интерфејс : Тип-c USB одборот големина : околу 2,5 * 1.65 CM Полнење критичниот напон : 4.2 V + / - 1% Батеријата overcharge кревање напон : 4.00 V Батерија празнење престанок напон : 3.2 V Батерија : во текот тековната заштита тековната 3 Максимално полнење тековната излез : 1000 м-р празнење На батеријата напон заштита : 3.0 V батерија overcharge заштита напон : 4.28 V влезен напон : 4.35-6 V (се препорачува напон 5 V) Пакет се Вклучени : 3pcs TP4056 Тип-c USB 5 V 1А 18650 Литиум Батерија Полнач Модул.

R

Избор на клиент