.

.

Надгради Соларни Божиќ Светла страна Beewin,2Pack 33Ft 100Led Соларни Светилки Отворено String, Водоотпорен Зелена Жица Бакарна Жица 8 Режими Самовила Светла за Свадба Патио Гра

Надгради Соларни Божиќ Светла страна Beewin,2Pack 33Ft 100Led Соларни Светилки Отворено String, Водоотпорен Зелена

DEN 234.96
Залиха

2021 Upgaraded Зелена Жица Декоративни Соларни String Светла : Се 2 во еден Пакет! 33ft должина 100 LED Multicolor Божиќ самовила string светла се изработени од високо квалитетни бакарна жица.Овој пат,ние додадете PVC заштита надвор од светлата и да се подобри осветлувањето со повеќе дебела жица и поголем светилки за да се обезбеди на нашите клиенти повеќе празнична допир за различни области како што се светилка кутија, тремот, градина, двор, патио, тераса и повеќе. 8 осветлување начини да се Избере : Auto на во мрак, автоматско исклучување по ден.Светла и брилијантен осветлување режими кои вклучуваат бранови, комбинација, бледнее, светулки, си поигруваше, трепкане, исчезнува полека и мирно на се исклучителни во создавање на различни естетски атмосфера во вашата околина.Красат никаде без штетни продолжени кабли.Мала тежина и Twistable : Нашата Трепкане Божиќ светла се лесни и лесно да се движите на било кое место ви се допаѓа.Тие лесно може да се извртени и завиткани околу декор и мебел за да се направи вашето место cozier.Без топлина, без зрачење, ниска потрошувачка, висока безбедност.Двете string светлата и соларен панел се IP65 Водоотпорен.Чекори за Употреба : Чекор 1 - целосно покривање на соларни панели.Чекор 2 - вклучување и исклучување на прекинувачот.Чекор 3 - светлината нагоре.Ако светлината не е осветлена, или светлината е темно, или осветлувањето времето е кратко, вие треба да ја полните тоа во сонцето за еден ден.ЗАБЕЛЕШКА : за Полнење на животната средина, на директна сончева светлина, полнење 1-2 часа - светне 2-4 часа, полнење 4-8 часа - светне 6-12 часа.Ако нема сончева светлина на еден облачен ден, тоа ќе светне 1-2 часа или слабо.Широко се Применува и се Грижи Слободен Услуги на Клиентите : Што ќе се добие : 2 x Соларни String Светла,2 x Соларен Панел,2 x Земјата Прашање,1 x Прирачник за Корисникот.На бакарна жица string светла се совршен избор за декорација на ѕидови, Новогодишни елки, шатори, мебел, итн.Ако постои било каков проблем со нашиот производ, ве молиме контактирајте со нас, ние мора да се обидуваме се потрудиме да се справи со тоа, ние не ќе може да има каква било загуба поради квалитетот на производот проблем.Боја : Multicolor.

R

Избор на клиент