.

.

KUNWU 308 Нерѓосувачки Челик Светла Поврзана & Чипка Блокирање Жици 1/16 инчен x 36 инчи (30 Парчиња)

KUNWU 308 Нерѓосувачки Челик Светла Поврзана & Чипка Блокирање Жици 1/16 инчен x 36 инчи (30 Парчиња)

DEN 647.76
Залиха

Вистински Нерѓосувачки Челик на SS308, corossion отпорни и никогаш не ' рѓа, многу погодна за влажно блокирање.Светла и чиста површина и заокружен завршува, вие само треба да ги исклучите производство на остатоци.Нема печат на крајот од жица, не треба да се намали на TIG заварување жици крајот off. 3 долги нозе, со убаво се мазни завршува што нема да финтата вашиот knits, транспортирана во ПВЦ складирање цевка.Не-важничене блокирање на жици се совршени за блокирање на вашиот чипка и worsted тежина плетење и капчиња проекти.Блокирање е од суштинско значење, но често се занемаруваат чекор во плетење.Откако проектот е надвор од игли, блокирање е како мавтајќи со магично стапче над вашиот плетење да го донесе од добри до одлични – предиво цути неверојатна мекост, конците се избалансираат да униформа се погледне, и чипка бода да се трансформира една деликатна убавина.Блокирање на жици се лесно да се користи за да се направи прави линии во вашата плетење права.Блокирање ја става завршувањето на допир на раката knits, кој е направен многу поедноставно и побрзо искуство кога блокирање жици (блокирање на иглички) се користи.Не-важничене блокирање на жици се совршени за блокирање на вашиот чипка и worsted тежина плетење и капчиња проекти.Секој сет содржи 30 компјутери нерѓосувачки челик блокирање на жици, исто така познат како облекување жици или блокирање на иглички.Секоја жица е 3 метри, и има убав мазна завршува што нема да финтата вашиот knits.Нема рамен области во близина на крајот на жици, или.Секоја жица е долга и мазна, и ќе се третираат вашиот knits со грижа што ја заслужуваат.Се поставува доаѓаат спакувани во атрактивна, ПВЦ складирање цевка.Бидејќи Блокирање жици често uesed во влажни блокирање, од не 'рѓосувачки челични жици и игли се потребни (или тие ќе не' рѓа и дамка вашиот облека).Ќе треба блокирање душеци со рамна површина доволно голем, каде што вашиот плетење може да бидат закачени надвор и се остава да се исуши.Прво, ја добиете вашата плетење добра и влажни.Ова значи да ја впие целосно потопен во вода за најмалку 15 минути, 30 минути е подобро, блокирање ќе оди многу подобро ако предиво јадро е целосно мокра.Во суштина, сите што треба да направите е да се шири на плетење надвор, се кандидира на жици преку прави агли, pin надолу, и оставете го се додека не се целосно да се исуши.

R

Избор на клиент