.

.

SuperInk 10 Парчиња Етикета Лента Компатибилен за Dymo 18489 Црно на Бело 3/4 19mm x 11.5 ft 3.5 m Индустриски Флексибилни Најлон Жици, Ленти Работа во Носорог 4200 5200 6000 3M PL200 PL300 Етикета

SuperInk 10 Парчиња Етикета Лента Компатибилен за Dymo 18489 Црно на Бело 3/4 19mm x 11.5 ft 3.5 m Индустриски

DEN 2236.80
Залиха

Исто така, не допирајте ја машина, да се избегне било каква грешка.Индустриски лепило дека е отпорна на влага, екстремни температури, УВ светлина и повеќе.Super Ink флексибилни најлон етикета лента е совршен за етикетирање на жици, кабли и заоблени површини.и тогаш, се стави на лента касети во машини.Ние се заштити квалитетот на секој кертриџ за испорака, со тесно следење на етикетата лента транспортниот процес, како и обезбедување на примате овие деликатни производи во навремено.Флексибилни најлон етикета лента наменета за етикетирање на жици, кабли и заоблени површини,дури и текстура или прашкасти површини.Инвестирајте во Вашиот Dymo Печатач е Долговечност Super Ink Супериорен Етикета Ленти Super Ink Производи Етикета Ленти е оптимално дизајниран да ја замените вашата Dymo 18489 Индустриски Носорог Флексибилни Најлон Етикета Лента и да се обезбеди одличен печатење перформанси.Пред печатење целосно завршена, ве молиме не се повлече ленти однапред,за да се избегне било каква штета на ленти.Вашите етикети не ќе ја снема кадрици или да се изгубат,па labels нема да навивам или падне.Answer : ___________________________ Note : 1.Компатибилност : Носорог 4200, Носорог 5000, Носорог 5200, Носорог 6000 : ILP 219, 3 M PL150, 3 M PL200, 3 M PL300 Носорог етикета на одлуки.Боја : Црн Текст на Бела Позадина, Должина : 3.Тоа има одлична адхезија на мазна, рамна и криви површини, дури и текстура или прашкасти површини.Боја : Црно на Бело Широк : 19mm(3/4") Должина : 3.5 стапки), Ширина : 19mm(3/4 инчи).Овие Компатибилен DYMO Постојан Полиестер Серија етикета ленти се отпорни на вода, валкано отпорни, маснотии отпорни, температурата отпорни, отпорни на триење, хемиска отпорност, како и исчезнува отпорни.5 ft) КОМПАТИБИЛНОСТ ЛИСТА : DYMO Носорог 4200 DYMO Носорог 5000 DYMO Носорог 5200 DYMO Носорог 6000 ILP 219 3 M PL150 3 M PL200 3 M PL300 постари Носорог етикета на одлуки Информација за Производот : Не-ламинат површината и да ги отстрани етикети без да остават било лепило остатоци Лесно да се инсталира и се користи и топлинска директно печатење не бара мастило или тонер Сплит назад прави етикети многу лесно да лупам исклучување и брзо се применуваат на Располагање во помали табови кои одговараат на повеќето печ панели, блокови и други дистрибуција панели.Super Ink Алтернативна Замена Компатибилен за Dymo 18489 Носорог Индустриски Флексибилни Најлон Лепило Етикета на Одлуки.Пред инсталирање на лента касети, ве молиме да ја ротирате оска во anticlockwise,за да бидете сигурни дека пред крајот на PET) филм во тензија, за да се избегне фрактура на лабава PET) филм.

R

Избор на клиент