.

.

Милвоки.со Вентил 590T Серија Бронза Свет Вентил, Класа 150, Внатрешно, Унија Хаубата, 2-1/2 NPT Женски

Милвоки.со Вентил 590T Серија Бронза Свет Вентил, Класа 150, Внатрешно, Унија Хаубата, 2-1/2 NPT Женски

DEN 504.24
Залиха

Внатрешно свет вентил со зголемувањето на матични унија и хаубата за вклучување/исклучување на actuation и протокот на контрола (throttling) во гасоводот.Бронза вентил тело и PTFE диск за сила и отпорност на корозија.Фунти на квадратен инч (мерач) (psig) оценка на 300 за вода, нафта и гас (WOG) и 150 psig за пареа работен притисок (SWP).Унија хаубата за поедноставена инспекција на вентил за внатрешни работи.Женски Национален Цевка Коси (NPT) теми на двата краја за поврзување на машки навој за цевки.Конектор Тип : Навој | Item Должина String : 6.75 Инчи | Дел Број : 590 T - 212.

R

Избор на клиент