.

.

CSM Тело Четка За Убава Кожа - Цврсто Дрво Рамка & Свиња Коса Exfoliating Четка за Да Разлиствам & Омекне Кожата, Подобрување на Циркулацијата, го Запре Ingrown Косите, Намалува?

CSM Тело Четка За Убава Кожа - Цврсто Дрво Рамка & Свиња Коса Exfoliating Четка за Да Разлиствам & Омекне Кожата,

DEN 280.56
Залиха

ДОБИЕТЕ МАЗНА, СВИЛЕНКАСТА & МЕКА КОЖА - расчистуваме мртвите кожата и ги споделите со вашите природни сјај, блесок преку.Оваа exfoliating тело четка е идеален за влажно и суво миење на забите, кои ви даваат длабоко уште нежно чисти дека се отвора порите и дава на вашата кожа која сите важни младешки мекост.Користите било каде на телото за обновување на клетките, ја стимулира циркулацијата, ги охрабри колаген раст и прочисти вашиот кожата од токсини.ВИДИ КОЖАТА ФЛЕКИ ИСЧЕЗНАТ - Караше со вашите акни breakouts?Болен на лузни и целулитот?Нашето тело четка чисти далеку нечистотија, масло, и нечистотии во вашата кожа, што доведе до несовршености и тонот на кожата нерамна.Тоа дури и помага да се стави крај на болни ingrown косата!Се минимизира оние кожата прашања што предизвика да се прикријат и се чувствуваат раѓа со секое чистење.Добиете јасен и блескава кожа секогаш сте сакале со CSM.ЧЕТКА ДИЗАЈНИРАН ЗА ВАС - Сте користеле тешки четки кои се скрши кога се користи.Сте се користат четки кои едвај ги отстраните мртвите кожата или ексфолиране.Сега е време да се доживее тело четка која ви овозможува задоволување на чистење со ниту еден од непријатност често може да се добие со лошо дизајнирани влакната.На здрав влакната и нежни гума масажа јазли работат заедно, кои ви даваат оптимална притисок за двете чистење и удобност.Ние не препорачуваме да користите четка за области на многу осетлива кожа.УДОБЕН ДА се ОДРЖИ и ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - се Изгуби себе си во релаксирачки блаженство на вашата секојдневна масажа на телото со лесно-држете го дизајнот на вашата нова тело четка.Мерење само 4.3 во дијаметар, 1.5" дебели и тежина од само 4.8 oz, на CSM Тело Четка се вклопува удобно во вашата дланка и карактеристики платно рака да го чува безбедно на вашата страна.Уживајте супериорен зафат со не се лизга без разлика дали сте чистење на влажно или суво секој ден.ПРИРОДНИ & ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН - Нема повеќе четка косата доаѓа губат со секој чистење.Нема повеќе наоѓање на вашата четка оди ќелав по само неколку недели.Ова тело четка е направен со висок стандард со вистинска свиња коса и природните дрво за да ви нуди долга-трајни чистење на кожата решение.Користете го секој ден со доверба и да ја однесете на вашиот патувања.Секој четка доаѓа со нашите 30 Ден "Чиста Кожа' Пари Гаранција за враќање на!.

R

Избор на клиент