.

.

Електрични Центрифуга Машина 6x20ml, Cekegon 900-2 Преносни Лабораторија benchtop Центрифуги за Медицинската Пракса, 110V, 4000rpm, Стабилна РПИ Центрифуга со Тајмер 0-60ми и Ниска Кон

Електрични Центрифуга Машина 6x20ml, Cekegon 900-2 Преносни Лабораторија benchtop Центрифуги за Медицинската Пракса,

DEN 911.76
Залиха

????【Издржлив Материјал】На високо квалитетна ABS инженеринг пластични центрифугални плочата за да се обезбеди дека центрифуга цевка не е лесно да се оштетат, можете да го користите за многу пати, и вие не треба да се грижите за тоа ќе биде скршен по користење 1-2 пати. ????【Детални Спецификации】На 900-2 брзина на центрифугални машина има 4000rpm/мин, а постојат beep потсетник ако тоа повеќе од 60 минути.преносни benchtop центрифуга само 1,7 KG, Максималната центрифугалните сили е 2086xg, брзина, центрифугалните сили и време на лабораторија за центрифуга, параметрите може да бидат модифицирани за време на операцијата за да се постигне задоволително центрифугални ефект. ????【Ниска Брзина Регулатива】На центрифуга машина има 0-4000rpm брзина регулатива.постојат два Спин копчиња за контрола на време и брзина, вредноста на панелот е јасно.(Забелешка : Брзина на вредноста треба да биде постепено се прилагоди од мала брзина до 4000rpm.). ????【Супер Тивок】на Шум е помало од 60d B, тие се супер тивко, тие се погодни за лабораториска пракса, тоа нема да се бучни вас.оставете знаци на подот/табела додека тоа се извршува.Тие може да се отстрани со магија гумичка.Лесно ни со својата јасна контролен панел за контрола на брзината и времето. ????【Широко Апликации】Оваа лабораторија benchtop центрифуги е широко се користат во болниците, хемиски и биохемиски лаборатории за квалитативна анализа, експерименти на серум, плазма, имунитетот, итн.Точни резултати, тоа добро функционира.И треба да знаете дека на 6*20ml центрифуга е основна машина без LCD екран, кој време е setted од вашата страна, постои мало отстапување во споредба со оној со екран.

R

Избор на клиент