.

.

USB-за да TTL Сериски 3.3 V UART Конвертор-Кабел со FTDI Чип Раскинат од страна на 6 Начин Насловот, Работи со Galileo Gen2 Одбори/BeagleBone Црна/Minnowboard Макс и Повеќе

USB-за да TTL Сериски 3.3 V UART Конвертор-Кабел со FTDI Чип Раскинат од страна на 6 Начин Насловот, Работи со

DEN 359.76
Залиха

Moyina USB TTL +3.3 V нивоа (сигнали само, VCC= +5 V) Сериски кабел е спектар на USB на TTL сериски UART конвертор кабли кој FTDI е FT232 RL USB да сериски UART интерфејс IC уред кој се справува со сите USB сигнален и протоколи.Обезбедува брз, едноставен начин да се поврзете на уреди со TTL ниво сериски интерфејс за да USB.Поддршка EEPROM, Добавувачот ID повторно пишување и Mprog3.5; Поддршка FTDI VCP возачот и D2 XX возачот.Обезбедува пристап до UART Пренесува (Tx), Прима (Rx), РТС#, CTS#, VCC (5 V) и GND конекции.Ro HS согласност и CE одобрено.Оперативен систем Компатибилност : Windows 10/8/7, Windows Vista, Windows XP, Windows 98, Windows ME, Linux и Mac OS.Ве молиме проверете за детали во "опис на Производот' од страна на лизгање надолу оваа страница.USB страна на кабелот е напојува преку USB и USB 2.0 полна брзина компатибилни, додека на другиот крај е 6 начин, 0.1", Еден-На-Линија (SIL) на теренот злато позлатен приклучок.Должината на кабелот е 6ft(1.8 m) и UL 'E326510' уверение.USB-за да TTL Сериски Кабел Moyina USB-to-TTL (Сериски) Кабел 3.3 V е USB да Сериски (TTL ниво) конвертор кој му овозможува на корисникот за да го поврзете TTL интерфејс, уреди за USB на едноставен начин Оперативниот систем поддршка Возачи се достапни за симнување како што следи : FTDI официјалниот веб-сајт кој им овозможи на FTDI уреди за работа со следниве оперативни системи : Windows 10 32,64-битни Windows 8/8.1 32,64-bit Windows 7 32,64-битни Windows Vista и Vista 64-битни Windows XP и XP 64-битни Windows 98, 98 SE, ME, 2000, Server 2003, XP, Server 2008 R2 server 2012 Windows XP Вградени Windows CE 4.2, 5,0 и 6,0 Mac OS 8/9, OS-X, Linux 2.4 и поголема Андроид (J2xx) Инсталација Водичи Ако ви треба дополнителна поддршка за тоа како да ги собереш и да инсталирате драјвери, ве молиме да оди да FTDI официјална веб-страница, или се однесуваат на производот прирачник.

R

Избор на клиент