.

.

Тешки Камион Скенирање Алатка NL102 Плус Автоматски Скенер со DPF/Сензор за Калибрација/Масло Ресетирате + Проверете Мотор за Автомобили; Камион & Автомобили 2 во 1 Код Ч

Тешки Камион Скенирање Алатка NL102 Плус Автоматски Скенер со DPF/Сензор за Калибрација/Масло Ресетирате + Проверете

DEN 455.76
Залиха

NL102 PLUS ТЕШКИ дијагностички scanner од NEXAS ги поддржува сите тешки камиони во согласност со стандардните протоколи ( J1587,J1939 и J1708 Класа 4 - класа 8 камиони).И, исто така, моторот се провери дијагнозата за сите патнички автомобили и сите Автомобили /мин комбиња / светло должност од 1996 година. СОПИРАЧКИ Регенерација И Масло Сервис Ресетирање : Сила, СОПИРАЧКИ regen за Cummings, Детроит, Maxxforce, ISUZU, и HINO од 2010 година до сега .Масло сервис ресетирање за Cummings, Детроит, Maxxforce од 2010 година до сега . (Забелешка : Температурата на Водата е повисока од 80 Степен и моторот во неактивен брзина за најмалку 10 минути. ).Поддржани Камион Системи : мотор, менувач, инструмент таблата, drivetrain, систем за сопирање, суспензија, ABS, ESP, EPS, гориво систем и повеќе, кои се во согласност со J1939, J1708 и J1587 протоколи.Генерално, за Американската HD камиони ( Class4-Class8) се од 2006 година натаму.БЕСПЛАТНИ АЖУРИРАЊЕ ве Молиме внесете преку "OBD/EOBD" ако вашиот vehcile е автомобил, ЏИП, Мини-Камион, светлина супер должност или други светло должност возила. 3. Молам да ме известите вашиот камион информации ако не сте сигурни дали овој скенер е компатибилен со вашиот камион или не.

R

Избор на клиент