.

.

USB Тип C до RS232 DB9 Сериски(9-Pin) Конвертор Адаптер Кабел со Машки за да се Женски Конектор, кој е Компатибилен со MAC OS, Windows, Андроид, Linux USB C Уред (5 FT)

USB Тип C до RS232 DB9 Сериски(9-Pin) Конвертор Адаптер Кабел со Машки за да се Женски Конектор, кој е Компатибилен

DEN 527.28
Залиха

☑️ Обезбеди врска помеѓу USB Тип Ц и традиционалните RS-232 сериски порт.Поддржува далечински се разбудам и менаџмент на енергија. ☑️ Компатибилен со повеќето GPS, модеми, принтери, скенери, дигитални камери ,ISDN Терминал Адаптери, етикета писатели, дланка Компјутери, pda уредите,благајната се регистрирате,CNC,ПЛЦ контролер,даночни печатач,ПОС, бар-код скенерот, етикета печатач,и повеќе уреди со DB9 СЕРИСКИ порти. ☑️Користите најновата Плодна PL2303 чипсет компатибилен со MAC OS, Windows, Андроид, Linux систем USB C Уред.За прв пат да го користите, ќе треба да се инсталира драјверот.Возачот е на располагање во прилог на CD.Можете исто така да даунлоадирате најновите возачот и производот прирачник од линкот ние обезбеди. ☑️ Обезбеди машки да се женски пол промени, погодно решение за поврзување со опрема која се бара женската порта. ☑️【ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА】Ова НЕ е VGA кабел.Ова е USB Тип C до RS232 DB9 Сериски(9-Pin) конвертор Адаптер Кабел со машки за да се женски конектор, обезбедува врската помеѓу USB Тип Ц и традиционалните RS-232 сериски порти, како што се повеќето GPS, модеми, принтери, скенери, дигитални камери, ISDN Терминал Адаптери, етикета писатели, дланка Компјутери, pda уредите, благајната се регистрирате, CNC, ПЛЦ контролер, даночни печатач, ПОС, бар-код скенерот, етикета печатач, и повеќе уреди со DB9 СЕРИСКИ порти.Користи најновата Плодна PL2303 чипсет компатибилен со MAC OS, Windows, Андроид, Linux систем USB C Уред.Покрај тоа, ќе се Обезбеди родова промени, погодно решение за поврзување со опрема која се бара женската порта.

R

Избор на клиент