.

.

Waterdrop Стомна Вода Филтер, МД-PC-01A Плус Замена на Филтрите за Сите Waterdrop Стомна Филтрација Систем, Трае До 3 Месеци или 200 литри, 3 pack

Waterdrop Стомна Вода Филтер, МД-PC-01A Плус Замена на Филтрите за Сите Waterdrop Стомна Филтрација Систем, Трае

DEN 815.76
Залиха

Ефективна филтрација перформанси : Користење на мулти-фаза филтрација технологија, тоа се елиминира дури и минимални нечистотии, како што се арсен, флуор и хлор, па дури и лош вкус и мирис, за да ви понуди поздрав и почист вода.Уверение филтрација : филтерот е NSF 42 уверение за намалување на хлор, вкус и мирис.Тоа е, исто така, NSF 372 уверение за олово-слободни материјали.Користење на мулти-ниво на водата на филтерот за технологија, оваа вода филтер стомна да може ефективно да се намали арсен, флуор, олово, и други загадувачи во вода.Пијте повеќе вода секојдневна со Waterdrop.Ултра-висок absorptive ACF : Внимателно избраните материјали на напредни ACF (активиран јаглерод влакна) технологија.Таа има 10 пати повеќе апсорпција способност од тоа на обичните ласери.Примена на најновата Јапонска технологија обезбедува на квалитетот и корисничко искуство.Долг животен век : Тоа може да филтер со повеќе од 200 литри вода пред замена.Еден филтер заменува над 1600 стандард 16oz на водата.Зошто тогаш не се заштедат пари и да се намали пластични отпадоци?.Исклучително брз проток : Тоа е исклучително висока брз проток од 0.5 gpm, овозможувајќи брз пристап до свежи, филтрирана вода.Директен филтер за изградба прави сигурни дека ништо не е задржана во резервоарот, обезбедување на вода се чисти и чиста.

R

Избор на клиент