.

.

Derma Roller Microneedle 6 Парче Комплет [DERMAROLL од Напредува Убавина] Лицето Ролери со 4 Заменливи Глави Ексфолиране Микродермоабразија Derma Микро Нега на Кожата Алатка Dermaplaning Der

Derma Roller Microneedle 6 Парче Комплет [DERMAROLL од Напредува Убавина] Лицето Ролери со 4 Заменливи Глави Ексфолиране

DEN 647.28
Залиха

Заштита на вашата кожа од страна на практикување на безбеден и санитарни dermarolling техники и замена на вашите derma ролери главата редовно.Титаниум игли се 3-4 пати посилно од не ' рѓосувачки челик и ќе трае подолго и да останат поостри, спречување на повреди на кожата.Безбедно и професионален квалитет третман со практичноста и удобноста на вашиот дом.Игли досадна со секоја употреба, и несоодветна дезинфекција методи може да доведе до ризик од инфекција и оштетување.Да се замени, притиснете го копчето под дршката додека вметнување на нови ролери главата.Disinfect вашиот DERMAROLL од submerging целиот ролери главата во купот на 91% isopropyl алкохол за време од 10 минути.Пред следната употреба, disinfect на DERMAROLL повторно да се осигура правилна хигиена.Ракување и чување вклучени.По dermarolling, додадете саканите нега на кожата производ или серум на кожата и вратот (опционално).Употреба на DERMAROLL над челото, брадата, усните, вратот, и двете страни на лицето.25 mm микро иглички се не-инвазивни, безбедно да го користите дома, безболен, не навлезат живеење слоеви на кожата.DERMAROLL глави треба да биде заменет по 3-5 користи за да се обезбеди соодветна хигиена, спречување на оштетување на кожата и инфекција.На DERMAROLL може да се користи до 3-5 пати неделно на лицето и вратот.По сушењето, место на DERMAROLL во чување до следната употреба.Располага со ролери глава по 3-5 користи и да го замени со нов ролери главата.

R

Избор на клиент