.

.

Creality Службен Сите Метални Екструдер Сива и 1M Јарец Bowden PTFE Цевки 1.75 mm 3D Печатач Додатоци Комплет со Пневматски Спојка и Силиконски Sock за Ender-3 Серија Ender-5 Серија CR-10 Се?

Creality Службен Сите Метални Екструдер Сива и 1M Јарец Bowden PTFE Цевки 1.75 mm 3D Печатач Додатоци Комплет со

DEN 503.76
Залиха

????【Обезбедување на квалитет】Creality 100% службен MK8 сите-метал екструдер.Висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал и sandblast на површина oxidization, обезбедување на оваа сива екструдер е последна за долгорочна употреба.Функционира подобро од оригиналот пластични акции екструдер.Нашите екструдер колекции има прилагодливи болт, така што ќе може да се прилагоди притисокот на екструдер опрема како што е потребно. ????【Јарец PTFE Цевка】100% Оригинални Creality Јарец XS серија Цевки.Јарец Bowden PTFE Цевка е зајакната со комерцијален мешавина од високи перформанси адитиви.Тоа беше развиена специјално за 1.75 mm филамент со исклучително прецизна внатрешен дијаметар. ????【Голема Вредност Резервни Делови】4pcs Надгради кревет-ниво извори се направени од високо-квалитет пролет челик, замор и отпорни на топлина, трајни производи за употреба.Тие ќе ви овозможи да се печати во поголем брзина без да се грижиш за било wobble.Две силиконски маски вклучени многу да помогне да се стабилизира температурата на hotend и млазницата чисти наоколу. ????【Лесно Да се Инсталира】DIY комплет и вие треба да се соберат од себе.Целосната инсталација комплет за екструдер е вклучена.Осврнувајќи се на нашата слика за да инсталирате Екструдер, тоа е многу лесно и јасна за да се префрлите на оваа надградена дел на вашата машина. (ЗАБЕЛЕШКА : извори се околу 25mm долг, кој е подолг од Creality ender 3/ender 3 pro/ender 3 V2 извори.Можете да ги користите алатка за да се намали тоа да биде пократок ако имате потреба од тоа или да го адаптирате на жариште да биде повисока да се вклопи во изворите.). ????【Службен Creality 3 D Продавница】Повеќе од 20 инженери обезбеди 24/7 услуги на клиентите со 12 месеци, ограничен живот и техничка помош.Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас(продавачот) преку "постави прашање" ни се најде директно предизвика нашата служба за корисници ќе ви одговориме во рок од 24 часа без разлика што станува збор.Боја : Б-Сива Екструдер.

R

Избор на клиент