.

.

Силика Гел Desiccant 5 Грам Пакети (Пакување од 200) Складирање, Сефови, Хардвер, предмети за Домаќинството, Превозот, Храна, и многу Повеќе

Силика Гел Desiccant 5 Грам Пакети (Пакување од 200) Складирање, Сефови, Хардвер, предмети за Домаќинството, Превозот,

DEN 239.76
Залиха

ХРАНА БЕЗБЕДНО - Не само што може да се заштити вашиот пиштоли со нашите СИЛИЦИУМ, можете исто така да го продолжи животот на сува храна.НЕ СИЛИЦИУМ ПРАШИНА - Нашите Desiccant Пакети се во Согласност со U. S. воена стандард МИЛИ-D-3464 E Тип јас ги користите за да ги зачувувате вашите НАДВОРЕШНА ОПРЕМА; фрли еден во вашиот СКЛАДИРАЊЕ БИН да се задржи облека и важни документи безбедни од влага.Ги користите за да се заштити вашите скапоцени СЛИКИ.Место пакет во вашата ПРОТЕИНИ во ПРАВ за да се задржи од тоа clumping - постојат безброј примени.Силика гел е не-токсични, што значи дека тоа не е отровна ако се јаде.Пакетот е јасно пишува - "НЕ ЈАДАТ" бидејќи (1) не е храна, и (2) тоа би можело да биде гушење опасност.Целиот пакет, гранули или зрнца може да биде поднесена во грлото на мало дете или животно.

R

Избор на клиент