.

.

Мулти-View Стил 2 - Brown - Сила - Силата +1.25

Мулти-View Стил 2 - Brown - Сила - Силата +1.25

DEN 2878.80
Залиха

Нашите високо крајот Мулти-Приказ на компјутер, читање очила функција специјално дизајнирани леќи кои ќе ви овозможи да видите како крупен И средно објекти јасно и удобно.На тенка, лесна тежина леќи автоматски промени во власт без било линии!Обични читатели се само точно за вашиот читање на далечина.Објекти кои не се само инчи подалеку може да се појави нејасна или дури и искривена.Ова е затоа што силата која ви овозможува да видите некој објект одблизу е премногу силна за прикажување на средно објекти како вашиот компјутерски екран.Овој оптички квалитет рамка користи CR39 aspheric дизајниран отпорен на гребење леќа без видливи линии.Треба да знаете дека повеќето очила рекламира како компјутер читање очила се евтини измамници со додадена анти-отсјај слој, или многу суптилни багра, за намалување на отсјај и рефлексија.Зголемување на нормален читање очила функции на растојание на кое ќе се одржи удобно страница за да ја прочитате - 14 до 18 инчи.Општо земено, вие седат 24 до 30 инчи од мониторот, на растојание над функционален спектар на вашиот читање очила.Нашата Мулти-View леќи се мулти-фокус леќи со две нивоа на зголемување за близина и средни растојанија.Цел вашиот нормален читање стакло сила која и леќата ќе има оваа моќ на дното на објективот, со .75 моќ разлика на врвот 1/2 од леќа.Ако вие нормално ја носат +2.0 сила, вашиот Мулти-View објектив ќе имаат +2.0 на дното на објективот и +1.25 на врвот 1/2 : во суштина не-линија мултифокалната (трудова) леќа.Тие се одлично на компјутер, но Тие исто така се многу корисни за лицето кое не'twant да изгледаат како да сте облечен bifocal читање очила.Рамки се high-end оптички квалитет со пролетта шарки.Вклучува тежок случај, ткаенина за чистење и стакло клип.Еве оптички големината заштита од гребење на Стил 2 : Леќа : 50mm, Мост : 18mm, Храмот : 140mm.

R

Избор на клиент