.

.

Eoslift E20M Скала Палета Џек со Mettler Толедо Скала 4400 lb Капацитет 27 x 48 Вилушка Големина

Eoslift E20M Скала Палета Џек со Mettler Толедо Скала 4400 lb Капацитет 27 x 48 Вилушка Големина

DEN 616.80
Залиха

METTLER ТОЛЕДО мерење систем.Капацитет/Точност : 4,400 lbs.x 1 lb, четири сензори, многу точни.Вилушка висина : 3"намали, 7 1/2" воскресна, еден предните тркала се вклопуваат палети директно.Тежина : нула, tare, јасно, и калибрација.Светлото авто затвори и време може да се постави, автоматско исклучување, Факт да OIML R76-1. Eoslift Скала Палета Камион им овозможува на корисниците одлична опција за мерење на тежина, како што се преместува од едно место на друго.Одличен квалитет mettler толедо мерење систем е особено погодно за превозот и испорака.Овој тип на мерење скала е во основа на палети камион, кој има вградени тежина мерење систем кој прикажува губење на читања на предмети поставени на тоа.На елегантна комбинација на палети камион и мерење скала не си со потреба од посебна операција да тежат објект и затоа заштедува време и пари.Eoslift Скала Палета Камион се солиден, сигурен, и идеален за точни тегови.На палети камионот Скали се дизајнирани за употреба во тешки области како што се превозот доковите, магацини, и ја плаќаат на парче линии за производство.

R

Избор на клиент